Zavřít reklamu

Když vám rukama projdou taková zařízení, jako je Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra, tak nemůžete mít od nejmenšího z tria modelů velká očekávání. Je ale docela osvěžující držet v ruce zařízení, které není ani velké, ani malé, a přitom zvládne vše podstatné. 

Ať už Galaxy S22 porovnám s většími jeho sourozenci nebo modelem Galaxy S21 FE, tak to, že z nich nabízí nejmenší 6,1“ úhlopříčku displeje, ho vlastně vůbec nijak nelimituje. Ostatně je to i jeho přednost, protože pokud se vám větší zařízení neovládají zrovna pohodlně, má právě menší model toto vyvážit. Oproti 6,6“ Galaxy S22+ navíc nenabízí žádná razantní omezení, takže je zde rozdíl opravdu jen v té velikosti (a velikosti baterie a jejím pomalejším nabíjení).

Jak už jsem psal v unboxingu, zelená (Green) barva vás uchvátí na první dobrou. Někomu by se mohl líbit světlejší odstín, ale to je hodně subjektivní. Rámeček telefonu, který Samsung nazývá Armor Aluminum, je příjemný na dotek, protože máte pocit, že držíte exkluzivní zařízení. Tomu napomáhá i sklo Gorilla Glass Victus+, které je přítomno na přední i zadní straně zařízení.

Oproti všem těm „těžkým“ váhám musím ocenit i hmotnost. 168 g je prostě tak akorát, i když se na ní samozřejmě podepisují použité materiály. Jenže plast do prémiové řady už dávno nepatří a je to dobře. Pro srovnání uveďme, že iPhone 13 váží 173 g a iPhone 13 Pro 203 g, oba přitom mají také úhlopříčku jejich displeje 6,1 palců.

S baterií to bude zajímavé 

Baterie má kapacitu jen 3700 mAh a zatím drží tak, jak by se od ní dalo očekávat. Uvidíme až, jak se předvede v recenzi. První nabití ale proběhlo až nečekaně rychle, a to tedy v ohledu rychlosti nabití z nuly na 100 %. Na to, že není přítomno rychlé nabíjení, bylo zařízení do plné kapacity baterie nabito už za hodinu a čtvrt při použití 60W adaptéru, o čemž by se ostatním modelům řady mohlo jen zdát (o čemž svědčí i jejich recenze). Ty ale samozřejmě obsahují větší baterii.

Fotoaparáty jsou shodné jako v případě většího modelu Plus. Je zde tedy přítomna trojitá sestava skládající se z 12MPx ultraširokoúhlého, 50MPx širokoúhlého objektivu a 10MPx teleobjektivu s trojnásobným přiblížením. Přední fotoaparát umístěný do průstřelu má 10MPx. Na první ukázkové fotografie se můžete podívat v galerii níže. Plné rozlišení fotografií si můžete stáhnout zde, protože snímky byly pro potřeby webu zmenšeny.

Když je malá velikost hlavní přednost 

Pokud má článek s titulkem „první dojmy“ popsat skutečně ty první dojmy, tak se nelze vyjádřit jinak, než že jsou ty naprosto ideální. S Galaxy S22 totiž máte ideálně veliké zařízení, které nabízí ty ideální specifikace. Oproti Ultře je zde sice jasné odlehčení v případě fotoaparátů, S Pen by pak na malém displeji nedával smysl, oproti většímu modelu s přídomkem Plus ale paradoxně nenarážím na žádná omezení. Bál jsem se totiž, jak už je člověk zvyklý na ty skutečně velké úhlopříčky, že budu tou modelu Galaxy S22 omezován. Opak je ale pravdou a sám jsem zvědavý, co budu říkat za týden.

Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.