Zavřít reklamu

Samsung zaříznul aktualizace pro Galaxy S9 a zároveň degradoval řadu Galaxy S10 z měsíčních bezpečnostních aktualizací pouze na čtvrtletní jejich vydávání. Od nynějška tak budou modely Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ dostávat nové bezpečnostní záplaty jen každé tři měsíce. Totéž platí i pro model střední třídy Galaxy A50. 

Řada Galaxy S10 byla vydána v březnu 2019 a Android 12 s One UI 4.1 je poslední velkou aktualizací softwaru, kterou kdy obdrží. Začínala přitom na Androidu 9.0. Tyto tehdejší vlajkové lodě však budou nadále aktualizovány novými bezpečnostními záplatami minimálně rok, maximálně dva, jen se budou objevovat sporadičtěji než dosud.

Kromě Galaxy S10 odsunul Samsung na čtvrtletní bezpečnostní záplaty také Galaxy A50. Pro majitele tohoto modelu je to smutnější, protože tento telefon střední třídy nepřekročí systém Android 11. Majitelé Galaxy S10 si pořád mohou po nějakou dobu užívat aktuálně nejnovějšího Androidu s One UI 4.1 a držet tak krok s řadou S22, ve které byla tato nadstavba dostupná jako první. To tedy alespoň do vydání Androidu 13 a jeho rozšíření do vlajkových modelů společnosti.

Galaxy S10 měl své prvenství

Samsung Galaxy S10 je řada chytrých telefonů vyvinutých společností Samsung Electronics. Její prodej byl spuštěn v březnu 2019, přičemž samotné představení proběhlo už 20. února v San Franciscu v budově Bill Graham Civic Auditorium. V prvním telefonu na světě zde bylo přítomno Wi-Fi 6. Celá řada disponovala také ultrazvukovou čtečkou otisků prstů v displeji. Model S10e disponoval 12MPx širokoúhlým fotoaparátem s OIS a 16MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem, ke kterým modely S10 a S10+ přidávaly ještě 12MPx teleobjektivy s OIS.

Aktuální Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.