Zavřít reklamu

Po čtyřech letech společnost Samsung oficiálně ukončila podporu aktualizací systému Android pro své vlajkové lodě Galaxy S9 a S9+ z roku 2018. Na webové stránce aktualizací pro svá zařízení totiž modely řady S9 už nijak nefigurují. Toto se však chystalo poměrně dlouho, protože řada už poslední dobou dostávala jen čtvrtletní aktualizace.

Společnost Samsung poprvé představila řadu Galaxy S9 před více než čtyřmi lety, a to na konci března 2018. Tato řada byla přijata poměrně dobře, ale nedokázala se vyrovnat úspěchu předchozího modelu Galaxy S8, což je milník, který se Samsungu daří jen těžko překonávat. Je ale pravda, že telefon Galaxy S9+ byl nejlepší všestranný telefon se systémem Android své doby a jeden z mála telefonů se systémem Android, který mohl konkurovat fotoaparátu tehdejších Pixelů.

Samsung v současné době stále nabízí čtvrtletní aktualizace systému Android pro Galaxy Note 9, který byl vydán později téhož roku. Poslední velkou aktualizací pro Galaxy S9 byl pak Android 10. Samsung s tímto krokem také přešel na čtvrtletní plán aktualizací u řady Galaxy S10 z roku 2019. Telefon by nicméně měl nadále dostávat pravidelné aktualizace přibližně do této doby příštího roku. To jej poté potká stejný osud, jako nyní řadu Galaxy S9.

Aktuální řadu Samsung Galaxy S22 koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.