Zavřít reklamu

Instagram už dávno není jen o publikování fotografií v poměru stran 1:1. Tato sociální síť má už značný přesah i do komunikace a nový dech jistě chytila zejména s příchodem Stories neboli Příběhů. Instagram používají miliony lidí po celém světě a zde vám k němu přinášíme 15 tipů a triků, bez kterých se jednoduše neobejdete. 

Instagram v Google Play

Lajkování poklepáním 

Instagram je o sdílení obsahu, jeho označování jako To se mi líbí a jeho komentování. Trefovat se ale na ikonu srdce je mnohdy nepřesné, zejména pokud např. cestujete v MHD a projíždíte, co bylo nově v síti publikováno. K lajkování ale postačí dvakrát klepnout na příspěvek a je to.

1 Lajkování poklepáním 1

Překlad 

Instagram umí cizojazyčné příspěvky sám překládat. Je to sice jen strojový překlad, ale pořád lepší než nic. Instagram ale tuto volbu nepředkládá úplně na první dobrou, takže musíte trošku hledat. U každého cizojazyčného příspěvku se však tato volba nachází úplně dole.

Přiblížení 

Zaujal vás v příspěvku nějaký detail? Přibližte si jej. Jde to úplně stejně, jako např. U fotografií v galerii. Stačí tedy učinit gesto rozevření prstů. Jediná škoda je, že vám v takovém přiblížení snímek nezůstane, takže jakmile zvednete prsty z displeje, opět se vrátí do původního rozhraní.

Proč vidíte tento příspěvek? 

Instagram nejdříve zobrazoval obsah na domovské stránce chronologicky, pak přešel na chytré algoritmy podle vaší interakce v síti. Pokud chcete vědět, proč se vám který příspěvek zobrazuje a popřípadě to změnit, stačí u něho vybrat nabídku tří teček a zvolit Proč vidíte tento příspěvek.

Upozornění 

Podle toho, jak jste činní a podle toho, kolik obsahu sledujete, nebo kolik uživatelů sleduje vás, chodí vám také upozornění. Pokud je jich příliš, můžete si je upravit. Stačí k tomu jít do svého profilu, vybrat zde ikonu tří linek, Nastavení a Upozornění. Zde už si do detailu můžete určit, jaká oznámení chcete dostávat a jaká ne. Je zde i možnost pozastavit vše, kterou když vyberete dostanete možnost ztišit oznámení od 15 minut do 8 hodin.

Skrytí a odebrání z příspěvku 

Stejně jako v jiných sociálních sítích je i na Instagramu možnost označit v příspěvku uživatele – a to ať už je v něm přítomen, nebo se ho jakkoli jinak týká. Ne vždy se to ale musí každému líbit, a proto je zde možnost skrytí takového příspěvku ve všem profilu, nebo přímé odstranění se z příspěvku. Stačí k tomu na obrazovce svého profilu vybrat příspěvky, ve kterých jste označeni, otevřít ten kýžený a zde kliknout na ikonu profilu. Následně už se vám zobrazí nabídka s tím, co chcete dělat.

Historie 

Pokud nemůžete najít příspěvek, který se vám líbil nějaký ten den zpět, můžete se podívat do historie. Stačí k tomu ve svém profilu vybrat ikonu tří linek a vybrat nabídku Vaše aktivita. Když vyberete Interakce, můžete si zde procházet své komentáře, To se mi líbí i odpovědi na příběhy. Vše lze i třídit a filtrovat. Nabídka Vaše aktivita ale schraňuje veškeré informace o vašem chování v Instagramu.

Využití mobilních dat 

Pokud je Instagram vaší oblíbenou kratochvílí i mimo připojení k Wi-Fi, musíte počítat se značným čerpáním mobilních dat. Pokud jich ale na rozdávání moc nemáte, můžete si zapnout jejich úsporu. V Nastavení -> Účet -> Využití mobilních dat si stačí zapnout Spořič dat. Nebudou se tím přednačítat videa a vy tím ušetříte data. Můžete si zde i určit, zda chcete média ve vysokém rozlišení zobrazovat jen na Wi-Fi.

Titulky 

Když už jste v nastavení svého účtu, podívejte se i do nabídky Titulky. Zde si totiž můžete zapnout právě titulky, které se automaticky generují u videí. Hodí se to zejména v případě, kdy si chcete obsah sítě prohlížet, ale nehodí se přitom poslouchat zvuk.

Přepínání profilů 

Máte více profilů, nebo jich chcete mít více, kdy každý bude zaměřený na jiné téma? Rozhodně se nemusíte pokaždé odhlásit a znova přihlásit. Stačí si jen u názvu svého účtu rozkliknout šipku, zvolit Přidat účet a buď se přihlásit ke stávajícímu nebo vytvořit nový. Mezi účty se můžete přepínat i rychlým poklepáním na kartu profilu.

Rychlé náhledy 

Pokud projíždíte nabídku Prozkoumat a zaujme vás nějaký příspěvek, nemusíte jej otevírat, lajkovat a vracet se zpět. Na příspěvku stačí déle podržet prst a ten se vám zobrazí ve vyskakovacím okně. Pokud nezvednete prst z displeje a přesunete jej na některou z nabídek, můžete příspěvek ihned komentovat, lajkovat nebo sdílet. Jamile prst zvednete, zase se vrátíte do prozkoumávání obsahu.

Rychlý přístup k funkcím 

Aplikaci nemusíte ani spouštět, abyste spustili různé funkce. Na ikoně Instagramu totiž stačí chvilku podržet prst a už se vám zobrazí nabídky fotoaparátu, zobrazení aktivity nebo zprávy. Je přitom jedno, jestli tak učiníte v menu nebo na domovské obrazovce.

Přeskládání filtrů 

Používáte editaci Instagramu, nebo publikujete už upravené snímky? Pokud se držíte prvního postupu, můžete si editaci trochu zpříjemnit ideálním přeskládáním filtrů tak, že na začátku budete mít ty, které skutečně používáte a nebudete je tak muset nikde hledat. I zde na něm stačí jen déle podržet prst a pak jej sunout na požadovanou stranu.

Koncepty 

Když vám do komponování příspěvku něco vleze a vy jej nestihnete publikovat, aplikace vám nabídne jeho uložení. Díky tomu o něho nepřijdete. Když pak máte dostatek prostoru k jeho sdílení, stačí jít opět přes nabídku tvorby nového příspěvku, kde si vedle Galerie rozklikněte volbu Koncepty. Zde pak najdete všechny vámi nedokončené příspěvky.

Archivace příspěvků 

Pokud se vám již nějaký vlastní příspěvek nelíbí, ale nechce jej vyloženě smazat, můžete jej jen skrýt tedy archivovat. V jeho náhledu stačí jen zvolit ikonu tří teček vpravo nahoře a vybrat nabídku Archivovat. Následně veškeré své archivované příspěvky i příběhy najdete ve svém profilu pod nabídnou tří linek a volbou Archivovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.