Zavřít reklamu

Samsung dnes oficiálně představil svůj 32palcový monitor a chytrý televizor v jednom Smart Monitor M8, který již dříve oznámil na veletrhu CES 2022. Zároveň pro něj otevřel globální předobjednávky.

Smart Monitor M8 disponuje LCD displejem s rozlišením 4K (3840 x 2160 px), poměrem stran 16:9, obnovovací frekvencí 60 Hz a vrcholovým jasem 400 nitů. Displej pokrývá 99 % barevného spektra sRGB a podporuje obsah HDR10+. Monitor je tenký jen 11,4 mm a váží 9,4 kg.

Zařízení kromě toho dostalo do vínku podporu protokolu AirPlay 2 a bezdrátového DeXu a funkci vzdáleného přístupu k PC. Dále nabízí 2.2kanálový stereo systém se dvěma 5W reproduktory a dvěma tweetery, magneticky odpojitelnou webovou kamerku SlimFit s rozlišením Full HD, jeden HDMI port a dva USB-C porty. Pokud jde o bezdrátovou konektivitu, monitor podporuje Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2. Operačním systémem je nepřekvapivě Tizen OS, který umožňuje spouštění populárních aplikací jako Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ nebo Apple TV. Nezapomnělo se ani na podporu hlasového asistenta Bixby.

Smart Monitor M8 bude dostupný v bílé, růžové, modré a zelené barvě a v USA bude stát 730 dolarů (asi 16 400 Kč). Kdy vstoupí na trh mimo USA, Samsung neoznámil, ale mělo by to být v blízké budoucnosti. Nabízet se bude podle všeho i v Evropě. Pokud vám pak design něco připomíná, jistě se jihokorejský výrobce inspiroval u 24“ iMacu Applu, kterému jako by z oka vypadl, jen mu chybí jeho ikonická spodní brada. Samozřejmě se také nejedná o počítač. Více se o monitoru dozvíte na stránkách Samsungu.

Související články

Dnes nejčtenější

.