Zavřít reklamu

Google Play není jen o aplikacích a hrách. Najdete zde totiž i filmy a knihy. Jenže za chvíli už tomu tak nebude, protože právě sekce filmů má být brzy odstraněna. Už minulý rok přitom předpracoval Google aplikaci Google TV tak, aby tuto sekci jeho obchodu plně zastoupila. 

V zařízení Galaxy je dostupná i aplikace Filmy a TV Play. Když ji ale spustíte, informuje vás o přechodu na Google TV. Tato nová aplikace vám má pomoci procházet filmy a pořady z vašich oblíbených streamovacích aplikací na jednom místě a objevovat nové věci ke sledování s doporučeními podle toho, co máte rádi.

Od května letošního roku má být právě aplikace Google TV domovem pro nákup, půjčování a sledování filmů a pořadů na mobilním zařízení nebo tabletu Android. V aplikaci Google Play již nebude tedy karta Filmy a televize dále zobrazována. Samozřejmostí je, že pokud máte nějaký obsah koupený nebo vypůjčený, přenese se i do nové aplikace, což platí i pro obsah zakoupený v YouTube.

Shodný je ostatně i obsah, takže se vlastně jedná jen o vyjmutí sekce obchodu a její přesunutí na novou platformu. Nijak se nemění ani obsah dostupný v rodinném sdílení, stejně tak zde můžete uplatňovat slevové kredity a dárkové karty. Váš seznam přání a recenze jsou pak k dispozici ke stažení na stránce exportu dat. S Google TV tak společnost pokračuje s přesouváním funkcionality svých titulů, podobně tak činí i s Hangouts. Jestli je to ale pro uživatele přehlednější, si musíte odpovědět sami. 

Stažení Google TV v Google Play

Dnes nejčtenější

.