Zavřít reklamu

Již dlouhou dobu slýcháme, že se Google chystá aplikaci Hangouts definitivně zaříznout. Pořád to ale byly jen výhružky. Nyní se však zdá, že společnost nakonec začala jednat, protože Google pomalu odstraňuje svůj titul z obchodů pro Android i iOS. Logicky to znamená, že aplikaci již nepůjde nainstalovat ani aktualizovat. 

V některých světových regionech už majitelé zařízení Samsungu a dalších smartphonů se systémem Android hlásí, že Hangouts v Google Play nevidí. My tedy ještě na Galaxy S21 FE ano, z App Store pro iPhony je však titul odstraněn už i v tuzemsku. Google je tedy v současné době v procesu odstraňování aplikací z distribučních obchodů.

Pokud jste uživatelé služby Google Hangouts a opravdu ji ke své komunikaci potřebujete, pak je nejen u telefonů Samsung a Android zařízení pozitivní, že si aplikaci můžete nainstalovat ještě z důvěryhodných zdrojů třetích stran, i když už není v Google Play dostupná. Kromě toho můžete prozatím využívat také webové rozhraní Hangouts skrze svůj prohlížeč. To tedy alespoň do té doby, dokud Google nedokončí celkový přechod na Google Chat, který má Hangouts kompletně nahradit.

Google měl původně migraci Hangouts na Chat zahájit již v říjnu roku 2019, vícestupňový plán byl však započat až v červnu 2020. Konečná fáze je přitom stanovena už na konec letošního března, avšak jestli společnost svůj deadline skutečně stihne, není známo. Vypnutí pak pro uživatele znamená, že když navštíví klasickou verzi Hangouts v Gmailu na webu nebo prostřednictvím mobilní aplikace, budou přesměrováni právě na Chat. Sám Google nicméně uvádí, že web hangouts.google.com bude nadále fungovat. 

V každém ohledu je evidentní, že držet se služby zuby nehty nemá úplně smysl. Chat je přitom poměrně příjemná aplikace, která mnoho funkcí Hangouts převzala, takže není úplně důvod se přechodu nějak bránit.

Aplikaci Google Chat si můžete nainstalovat zde

Související články

Dnes nejčtenější

.