Zavřít reklamu

Včera pořádal Samsung další virtuální akci, kterou pojmenoval Unbox & Discover 2022. Představil na ní svůj nejnovější model Samsung Neo QLED 8K spolu s přepracovaným Samsung Smart Hub a dalšími inovacemi, které jsou určeny především pro uživatele, a které mají nově definovat roli obrazovky v domácnosti a poskytnout divákům zcela nové zážitky ze sledování. 

Pokud jste akci nemohli sledovat naživo, podívejte se alespoň na níže uvedené video. Samsung na virtuální akci Unbox & Discover představil svou řadu Neo QLED 8K pro rok 2022, soundbary, příslušenství a iniciativy v oblasti udržitelnosti. S touto novou řadou se Samsung snaží předefinovat roli televize vytvořením překrásně navržených, špičkových obrazovek, které nabízejí víc než jen zábavu. Letošní produkty a funkce posouvají obrazovku do nových výšin tím, že poskytují jeden centrální rozbočovač pro hraní, připojení, práci a další.

Neo QLED 8K 

Model Neo QLED 8K pro rok 2022 byl vylepšen tak, aby poskytl zážitek z velké obrazovky na nové úrovni. Srdcem je Neural Quantum Processor 8K, tedy nejnovější procesor, který má 20 nezávislých neuronových sítí AI, z nichž každá analyzuje vlastnosti obsahu a kvalitu obrazu pro optimální zobrazení bez ohledu na zdroj. Pohání také novou technologii Real Depth Enhancer. Ta skenuje obrazovku a maximalizuje kontrast s pozadím tím, že vylepšuje objekt, zatímco pozadí zůstává nezpracované. Funguje podobně jako způsob, jakým lidské oči vnímají obraz v reálném životě, takže objekt na obrazovce vynikne od pozadí.

Pro skutečné pohlcení potřebují televizory a obrazovky výkonný a vyladěný zvuk, který odpovídá sytým barvám a ostrým detailům. Umělá inteligence procesoru Neural Quantum Processor 8K analyzuje v reálném čase, co se děje na obrazovce, takže funkce adaptivního zvuku mohou sledovat a přesouvat se mezi reproduktory tak, aby přesně odpovídaly pohybu na obrazovce. V modelu QN900B, vlajkové lodi Neo QLED 8K, vychází veškerý zvuk z 90W 6.2.4kanálového audiosystému s technologií Dolby Atmos s Object Tracking Sound Pro. Tato technologie byla použita i pro rozpoznávání hlasu pomocí technologie Voice Tracking Sound, takže zvukové efekty a hlasy skutečně sledují pohyb po obrazovce.

Smart Hub 

Samsung také představil Smart Hub, tedy své nové uživatelské rozhraní, které využívá systém Tizen. Přináší všechny aspekty chytrého prostředí na jedné snadno ovladatelné domovské obrazovce. Nová karta rozděluje funkce, nastavení a obsah do tří kategorií, aby bylo uživatelské prostředí intuitivní a bezproblémové. Jedná se o Media, Gaming Hub a Ambient.

Obrazovka Média organizuje možnosti zábavy uživatelů, a to včetně videa na vyžádání (VOD), streamování a Samsung TV Plus s více než 190 bezplatnými kanály. Pomocí strojového učení se učí preference uživatelů, aby jim mohla inteligentně doporučovat všechny platformy a služby. 

Gaming Hub je nová platforma pro objevování a streamování her, která propojuje hardware a software a poskytuje hráčům nejlepší možný zážitek. Samsung rovněž oznámil partnerství s předními službami pro streamování her, jako jsou NVIDIA GeForce NOW, Stadia a Utomik, přičemž další budou následovat. Ty pak samozřejmě přinesou do knihovny Gaming Hubu své tituly. Nová platforma bude k dispozici později v tomto roce na vybraných modelech televizorů Samsung Smart TV z roku 2022.

Obrazovka Ambient pak vylepšuje estetický vzhled domácnosti, ať už jde o synchronizaci zobrazení obrazovky s okolním dekorem, nebo o odvážné vyjádření pomocí poutavého umění. 

Televize Neo QLED koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.