Zavřít reklamu

Apple hledá nové poskytovatele paměťových čipů pro svůj dodavatelský řetězec. Cupertinský technologický gigant již v této oblasti spolupracuje se společnostmi Samsung a SK Hynix, noví výrobci těchto čipů by mu však pomohli zmírnit rizika nedostatku dodávek. Informuje o tom s odvoláním na agenturu Bloomberg web SamMobile.

Apple podle Bloombergu jedná s čínským výrobcem polovodičů Yangtze Memory Technologies a již prý testuje vzorek jeho NAND flash paměti. Společnost sídlí ve Wu-chanu (ano, zde se před více než dvěma lety objevil první případ koronaviru) a založena byla v létě roku roce 2016. Firma, za kterou stojí čínský čipový obr Tsinghua Unigroup, si sice s Apple zatím „neplácla“, podle zpráv webu Digitimes však prošla validačními testy Applu a již v květnu má začít s prvními dodávkami čipů.

Zpráva webu ovšem jedním dechem dodává, že paměťové čipy Yangtze jsou minimálně o generaci pozadu za těmi od Samsungu a dalšími dodavateli Applu. Je tedy šance, že čipy čínského výrobce by mohly být použity v levných zařízeních, jako je iPhone SE, a výkonnější iPhony budou nadále používat čipy od Samsungu a dalších dlouholetých dodavatelů Applu.

Související články

Dnes nejčtenější

.