Zavřít reklamu

Samsung, který je jedním z největších výrobců paměťových čipů na světě, může v této oblasti v prvním letošním kvartálu očekávat velký meziroční růst zisku, a to o téměř o 40 %. Alespoň to předpovídá korejská společnost Yonhap Infomax.

Ta očekává, že zisk Samsungu z paměťových čipů v prvních třech měsících letošního roku dosáhne 13,89 bilionu wonů (zhruba 250 milionů Kč). To by bylo o 38,6 % více než ve stejném období roku 2021. Vzrůst mají i tržby, i když zdaleka ne tolik co zisk. Podle odhadu společnosti konkrétně dosáhnou 75,2 bilionu wonů (přibližně 1,35 miliardy Kč), což by bylo z roku na rok o 15 % více.

Více než pozitivních finančních výsledků má korejský technologický obr dosáhnout navzdory obtížným externím byznysovým podmínkám, sahajícím od problémů v globálním dodavatelském řetězci po kolísavé ceny surovin způsobené ruskou invazí na Ukrajinu. Samsung již dříve řekl, že válka na Ukrajině nebude mít na jeho produkci čipů bezprostřední dopad, a to díky diverzifikovaným zdrojům a obrovské zásobě klíčových materiálů, které má v současné době k dispozici.

Související články

Dnes nejčtenější

.