Zavřít reklamu

QR kód, tedy z anglického Quick Response (česky rychlé reakce), je prostředek pro automatizovaný sběr dat. Stačí jej načíst a budete přesměrováni tam, kam odkazuje, aniž byste museli zadávat jakékoli adresy a další informace. A protože se QR kódy staly za ta léta poměrně populárními, je dobré vědět, jak je vlastně svým zařízením skenovat. Na telefonech Galaxy to můžete dělat dvěma způsoby. 

Většina moderních telefonů je bezpochyby schopna naskenovat QR kód pomocí fotoaparátu. Stalo se to základní jeho funkcí, a to z dobrého důvodu. Řada zařízení Galaxy společnosti Samsung se neliší a dokáže plnit stejnou funkci. 

Jak na Androidu skenovat QR kód aplikací Fotoaparát 

  • Otevřete aplikaci fotoaparátu. 
  • Namiřte kamerou na QR kód. 
  • Telefon zavibruje a ukáže vám nabídku Zobr. možnosti. 
  • Když na ni klepnete, můžete si vybrat, zda chcete odkaz otevřít v prohlížeči nebo jej jen zkopírovat. 

Pokud vám Fotoaparát nechce QR kód rozeznat a místo toho spíše stále nabízí sken dokumentu, jděte do Nastavení aplikace Fotoaparát, kde zkontrolujte, jestli máte zapnutou možnost Skenovat QR kódy. Naopak pokud vás tato funkcionalita z nějakého důvodu obtěžuje, můžete ji zde tímto vypnout.

Skenování QR kódů za pomoci vestavěného skeneru 

Telefony Galaxy s jejich rozhraním One UI nabízejí spoustu skrytých nastavení, voleb a zkratek. Mezi ně právě patří i vestavěný skener QR kódů. Ten je oproti prvnímu způsobu rychlejší, a to zejména na pomalejších zařízeních, protože se nemusí načítat uživatelské rozhraní a funkce, které jsou součástí aplikace Fotoaparát. 

  • Potažením dvěma prsty od horního okraje displeje otevřete Panel rychlého spuštění. 
  • Pokud nemáte nastaveno jinak, přejeďte na druhou stránku. 
  • Zde vyberte nabídku Skenovat QR kód. 
  • Namiřte na QR kód a zobrazí se vám nabídka, zda jej chcete otevřít v prohlížeči nebo jen kopírovat. 

Protože jde nabídka Panelu rychlého spuštění uživatelsky uspořádat, můžete si přes nabídku tří teček a Upravit tlačítka přesunout funkci kam potřebujete. Funkce Skenovat QR kód jej ale umí skenovat i z obrázku v zařízení. Načtete jej jednoduše ikonou vpravo dole, kdy se následně přesměrujete do své galerie fotek. 

Pokud vám ani jeden způsob skenu nevyhovuje, samozřejmě můžete navštívit i Google Play a nainstalovat si do zařízení některý z počinů vývojářů třetích stran. Vzhledem ale k tomu, že jsou oba popsané způsoby intuitivní, spolehlivé a rychlé, je to možná jen zbytečné plýtvání úložným prostorem.

Související články

Dnes nejčtenější

.