Zavřít reklamu

Placení za pomoci elektronických zařízení je stále na vzestupu. Nemusíte s sebou nosit peněženku, hotovost ani karty, protože ty schraňuje váš mobilní telefon, popřípadě i chytré hodinky. Mnoho výrobců přichází se svým řešením, takže zde máme Apple Pay, Garmin Pay atd. Na Android zařízení je tak samozřejmě přítomna služba Google Pay a tento návod vám řekne, jak na Androidu platit kartou skrze své zařízení Galaxy. 

Předně je třeba říci, že s Google Pay můžete platit všude, kde uvidíte symbol bezkontaktních plateb nebo symbol služby Google Pay. Tyto symboly bývají uvedeny na obrazovce platebního terminálu nebo u pokladny. Google nabízí i web, na kterém zmiňuje, ve kterých velkých obchodech lze za pomoci služby platit. Samozřejmě zde ale nejsou zahrnuty všechny.

Zapnutí NFC a stažení aplikace 

Bez technologie NFC to nepůjde. S největší pravděpodobností jí již váš smartphone disponuje, ale pokud ji máte vypnutou, musíte ji aktivovat. Jděte tedy do Nastavení -> Připojení a zde zapněte možnost NFC a bezkontaktní platby. Nemáte-li nainstalovanou aplikaci Google Pay, můžete si ji zdarma stáhnout z Google Play zde.

Nastavení platební metody 

  • Spusťte aplikaci Google Pay a klikněte na Začít. 
  • Vlevo nahoře klepněte na nabídku tří linek. 
  • Vyberte volbu Platební metody. 
  • Vedle platební metody, kterou chcete nastavit pro bezkontaktní platby, vyberte Povolit bezkontaktní platby. 
  • Podle pokynů platební metodu ověřte. 
  • Vyberte tedy volbu Nastavit a potvrďte údaje o kartě, jako je měsíc a rok platnosti a kód CVC. 

Ověření je postup, kterým banka chrání váš účet. V závislosti na konkrétní bance můžete použít několik možností. Ověřovací kód zasílá vaše banka, nikoli služba Google Pay. Je vhodné také zkontrolovat, zda máte v bance uvedeno aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu, abyste měli ke kódům přístup. Po obdržení kódu ho nezapomeňte zadat do aplikace Google Pay.

Ideální ověření je za pomoci e-mailu nebo textovou zprávou. Když kartu ověřujete tímto způsobem, banka vám zašle ověřovací kód během několika minut. Můžete do banky zavolat a kód získat přímo. Některé banky také nabízejí možnost požádat o zavolání zpět prostřednictvím služby Google Pay. Platební metodu můžete ověřit i přihlášením do aplikace vaší banky. Pokud nemáte příslušnou aplikaci nainstalovánu, budete samozřejmě požádáni o její instalaci. Pak se můžete vrátit do aplikace Google Pay. 

Když v Google Pay nastavíte bezkontaktní platby, vaše platební metoda se automaticky přidá do nastavení zařízení Android. Pokud však aplikaci odinstalujete, zůstane vaše platební metoda v nastavení zařízení a bude ji možné nadále používat. Pokud platební metodu z aplikace Google Pay odstraníte, bude samozřejmě automaticky odstraněna i ze samotného zařízení. Variant nastavení platební metody je více. A zde popsaná je jen jedna možná cesta. Můžete i přímo na domovské obrazovce aplikace rovnou klepnout na Přidat platební metodu, Přidat kartu a jí poté platební metodu.

Platby o obchodníků a v obchodech 

Sama platba je pak velice jednoduchá. Stačí telefon probudit a odemknout, u menších plateb nemusíte dělat ani to. Aplikaci Google Pay otevírat nemusíte. Pak už jen přiložíte zadní stranu telefonu na několik sekund k platební čtečce. Jakmile platba proběhne, zobrazí se modrý symbol zaškrtnutí. Některé obchody používají starší software, který vyžaduje PIN nebo podpis. V takovém případě postupujte podle instrukcí na obrazovce.

Smartphony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.