Zavřít reklamu

Americký trh s chytrými telefony není stejný jako ten v jiných regionech světa. Zatímco v Evropě a Asii se čínským značkám Xiaomi, Oppo a Realme daří, v USA se příliš neprosazují. Jednoznačným lídrem je domácí Apple, s velkým odstupem následuje Samsung, který se jej sice snaží dohnat, ale jednoduše nestíhá. Zatímco se pak první dvě pozice zdají být letitými stálicemi, začala zde vystrkovat růžky i znovuzrozená Motorola.

Podle výzkumné společnosti Counterpoint se v USA vyšplhala na třetí příčku nejprodávanějších chytrých telefonů právě tato značka, přičemž na této pozici se držela celý uplynulý rok. Společnost sice zaznamenala poměrně velký úspěch během svých zlatých časů po roce 2000, ale toto je poprvé, co vidíme, že se začíná prosazovat v době moderních chytrých telefonů (a pod vlastnictvím společnosti Lenovo). Společnost se navíc stala druhým nejprodávanějším subjektem v segmentu levných telefonů (400 USD a méně), což napovídá, odkud se tento obnovený úspěch bere.

Motorola 2021

Velký podíl má na něm zřejmě i konec divize chytrých telefonů společnosti LG. Smartphony této společnosti si i přes mnoho svých problémů, kterými si v průběhu let prošly, držely poměrně velkou oblibu, protože značce dlouhou dobu patřilo třetí místo a jeden čas dokonce přímo bojovala se Samsungem o druhou příčku. Rok 2017 byl ostatně zvláštní, protože iPhony zde zaznamenaly razantní propad, aby následně raketově vystřelily. Překonaly je i modely Samsungu, které ale vzápětí musely bojovat s LG alespoň o druhé místo. Každopádně LG je pryč a na trhu zanechalo jasnou díru, kterou se právě Motorola snaží zaplnit.

Řada Moto G zaznamenává velký úspěch prostřednictvím nabídek předplacených kanálů, jako jsou Verizon Prepaid, Metro by T-Mobile, Boost a Cricket. Společnost má před sebou sice ještě dlouhou cestu, ale poměrně perspektivní. Na konci roku 2021 jí tak patřilo 10 % amerického trhu, Samsungu 22 % a Applu celých 58 %. Je bohužel smutné, že Samsung si za 6 let dokázal polepšit jen o jediné procento, kdy měl navíc s koncem roku sestupnou tendenci. Apple přitom vzrostl o 21 %. 

Související články

Dnes nejčtenější

.