Zavřít reklamu

Ruští softwaroví vývojáři pracují na obchodu s Android aplikacemi s názvem NashStore (v překladu náš obchod), který by mohl nahradit Google Play. Spuštěn by měl být na Den vítězství, který se v Rusku slaví 9. května.

Důvodem, proč v Rusku vzniká národní obchod s aplikacemi, je pozastavení fakturačního systému obchodu Google Play, což mimo jiné znamená, že tamní uživatelé si v něm nemohou kupovat aplikace a hry nebo platit předplatné, a také odstřižení ruských vývojářů od příjmů. NashStore má být časem kompatibilní i s platební kartou banky Mir.

Od zahájení invaze na Ukrajinu čelí Rusko nejrůznějším sankcím západního světa. Ty ho však zatím nepřiměly k tomu, aby válku zastavil. Sankce mimo jiné zahrnují zákaz vývozu západních čipů a obecně polovodičů do země. Podle tamních médií citovaných webem Gizchina.com již společnost TSMC přerušila kontrakt s ruskými firmami Baikal Electronics a MCST, pro něž vyráběla jimi navržené procesory Elbrus. Ruské úřady na to zareagovaly tím, že zmíněné společnosti zařadily na seznam „páteřních“ podniků. Ruská média tvrdí, že tento krok zemi pomůže přenést procesory z TSMC do místních továren pro slévání čipů.

Související články

Dnes nejčtenější

.