Zavřít reklamu

Ulož.to je největší česká cloudová služba pro svobodné sdílení souborů po internetu. Funguje nejen na webu, ale dosud poskytovala i aplikace na Android a iOS. Ta druhá je tedy pro iPhony ještě dostupná, ale v Google Play už titul nenajdete, protože byl z obchodu odstraněn. 

Služba Ulož.to je poskytována tzv. freemium modelem. S omezenými funkcemi pro stahování je k dispozici zdarma, kdy má každý uživatel k dispozici neomezený prostor pro nahrávání. Lze si ale zakoupit kredit, pomocí kterého je poté možno stahovat neomezenou rychlostí, a to i více souborů najednou. Sporný fakt je v tom, že když si takhle do sítě nahrajete třeba film, ostatní si jej mohou stáhnout.

Oficiální popis v App Store nicméně zní: Neomezený přístup k vlastním fotografiím a videím může být realita. A bezplatná. S aplikací Ulož.to nejenže můžete zálohovat své soubory do cloudového úložiště, ale navíc vám umožní bezplatně importovat do svého zařízení soubory nejrůznějších formátů. A to nejen z vašeho úložiště, ale také z široké databáze Ulož.to. Je zde tedy jasně řečeno slůvko „vlastním“.

Jak informuje web Lupa.cz, tak Google odstranil aplikaci ze svého Google Play na základě podnětu od české společnosti Weemazz. Její náplní je každodenní monitorování serverů a odstraňování ilegálně šířených kopií. Zároveň aby zefektivnila proces odstraňování, a ještě více znepříjemnila proces stahování pirátských kopií, vyrábí a uploaduje falešná videa, která jsou jen smyčkou. Společnost zastupuje Novu, Primu, HBO Europe, Českou televizi nebo Seznam. 

Související články

Dnes nejčtenější

.