Zavřít reklamu

Vzhledem k probíhající Rusko-ukrajinské válce se Samsung rozhodl dočasně pozastavit provoz své továrny na výrobu televizorů v Rusku. Podle zprávy serveru The Elec se jedná o tu v Kaluze nedaleko Moskvy. Tento krok však není činěn z důvodu vytváření tlaku na ruské občany nebo zákonodárce. Důvod je totiž o poznání prostší. 

Společnost jej učinila proto, že se potýká s překážkami v dodávkách důležitých součástí televizorů, jako jsou například zobrazovací panely. Mnoho elektroniky se totiž do Ruska nesmí dovážet, a i toto je důsledek. Nejen společnost Samsung ale např. i LG pak vyhodnocují možnosti pozastavení provozu svých továren přítomných v Rusku nejen na televize, ale i na domácí spotřebiče.

Hlavní obavou Samsungu je, že pokud bude problematická makroekonomická situace přetrvávat delší dobu, budou strategie řízení společnosti vážně narušeny. Společnost již 7. března zastavila dodávky a prodeje televizorů na celém ruském území. Kromě toho ještě předtím 5. března zastavila prodej telefonů, čipů a dalších výrobků. Hnací silou těchto rozhodnutí jsou ekonomické sankce, které mezinárodní společenství na Rusko uvalilo.

Výzkumná společnost Omida předpověděla, že napětí mezi Ruskem a Ukrajinou může snížit dodávky televizorů Samsungu nejméně o 10 a maximálně o 50 %, pokud bude toto „napětí“ nadále pokračovat. Společnost pak samozřejmě plánuje vykompenzovat pokles dodávek na tomto trhu tím, že se více zaměří na jiné. 

Související články

Dnes nejčtenější

.