Zavřít reklamu

V oblasti skládacích smartphonů je již delší dobu jasnou jedničkou korejský technologický obr Samsung. Konkurovat se mu snaží čínské společnosti jako Xiaomi nebo Huawei, zatím však bez větších úspěchů (i proto, že dostupnost jejich „ohýbaček“ je omezena jen na Čínu). Dalším hráčem na tomto poli bude Vivo, které nyní prozradilo, kdy svou ohebnou prvotinu uvede na scénu.

První skládací smartphone Vivo s názvem Vivo X Fold bude představen 11. dubna. Zařízení jsme již před nedávnem mohli vidět na nepříliš „prozrazující“ fotografii z čínského metra, z níž šlo každopádně vyčíst, že se skládá dovnitř a že ve střední části nemá rýhu.

Vivo X Fold bude podle neoficiálních informací disponovat ohebným OLED displejem s velikostí 8 palců, rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vnější displej bude OLED s úhlopříčkou 6,5 palců, rozlišením FHD+ a též 120Hz obnovovací frekvencí. Chlubit se má také čipsetem Snapdragon 8 Gen 1, čtverným zadním fotoaparátem s rozlišením 50, 48, 12 a 8 MPx, poddisplejovou čtečkou otisků prstů (v obou displejích) a baterií s kapacitou 4600 mAh. Přítomna bude i podpora pro 80W rychlé drátové a 50W bezdrátové nabíjení. Pokud bude zařízení dostupné i na mezinárodních trzích, mohly by mít „skládačky“ Samsungu konečně vážnou konkurenci.

Související články

Dnes nejčtenější

.