Zavřít reklamu

Japonský technologický gigant Sony začal vyvíjet obrazové senzory v roce 1996 a o čtyři roky později uvedl na trh svůj první senzor s názvem Sony IMX001. Uplynulo více než 20 let a Sony ovládá téměř polovinu trhu s obrazovými senzory, přičemž daleko za sebou nechává i Samsung. Nyní japonský obr pracuje na novém senzoru, který se bude chlubit jedním „nej“. Bude největší na světě.

Nový senzor Sony bude mít rozlišení 50 MPx a optický formát 1/1.1 palců. Je dost dobře možné, že jde ve skutečnosti o tajemný senzor Sony IMX8XX, o kterém se již nějakou dobu spekuluje. Nový senzor budou údajně používat budoucí vlajkové lodě Xiaomi, Vivo a Huawei.

Připomeňme, že jedním z aktuálních vlajkových senzorů Sony je IMX766, kterým je v současnosti osazeno více než sto smartphonů. Jeho optický formát je 1/1.56 palců a velikost každého pixelu 1.00 µm. Čím větší senzor a velikost pixelů je, tím více světla může zachytit. Aktuálním vlajkovým senzorem Samsungu je 200MPx ISOCELL HP1, který však zatím čeká na nasazení v praxi. Sony je však největším dodavatelem obrazových senzorů pro mobilní fotoaparáty. Jeho podíl na tomto trhu v loňském roce činil 45 %. Na druhém místě skončil Samsung s podílem 26 % a první trojici největších hráčů na tomto poli uzavírá čínský OmniVision s podílem 11 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.