Zavřít reklamu

Věděli jste, že společnost Samsung nedávno oznámila tři nové telefony střední třídy? Jsou to Galaxy A33 5G, A53 5G a A73 5G, i když opravdu nikoho nepřekvapí, že si na A73 nevzpomenete. O něm totiž padla zmínka v podstatě jen v poznámce pod čarou a nezdá se, že by o prodej tohoto telefonu měla společnost nějak velký zájem. To právě vzhledem k tomu, že bude dostupný jen na vybraných trzích. 

Galaxy A73 5G sdílí mnoho funkcí s nižším Galaxy A53 5G. Jedná se o displej s frekvencí 120 Hz, odolnost proti vodě a prachu, čtyři roky aktualizace systému Android a uživatelského rozhraní One UI, baterii s kapacitou 5 000 mAh. A pak je zde ještě 108MPx fotoaparát modelu A73, který by měl být hlavním tahákem pro jeho koupi. Je to totiž poprvé, co Samsung představil svůj 108MPx fotoaparát v telefonu střední třídy. A to zní opravdu skvěle. Tedy dokud se nepodíváte blíže.

Není to o počtu MPx 

Jde o to, že Galaxy A73 5G není vybaven fotoaparátem se zoomem. Místo toho se zdá, že jediné, co Samsung zajímá, je mluvit o tom, jak dostal do střední třídy 108 MPx. Jenže je to opravdu taková sláva? Takto vysoký počet megapixelů toho totiž zas moc nepřináší. Samsung se tedy v tomto ohledu snaží přimět uživatele zvyklé na teleobjektivy začít používat digitální přiblížení. A to není dobře. Proč však v zařízení není teleobjektiv ale přihlouplý hloubkový senzor, je nasnadě – jde o cenu.

Je to tedy klasický případ toho, že se Samsung, nebo jakýkoli jiný výrobce, snaží využít čísla k nalákání zákazníků. Ani Galaxy A52 se oproti Galaxy A72 a vlastně ani nyní od A73 zas tolik neliší. Ten má jen o něco větší displej a hlavní fotoaparát se spoustou megapixelů, které v reálném světě nebudou znamenat prakticky žádnou přidanou hodnotu.

Samsung by možná mohl změnit strategii, kdy by nemusel na trh chrlit tolik podobných modelů s minimem inovací. Měl by tím pro zákazníka přehlednější nabídku a jasné cílení svého portfolia. I když jsem byl tedy původně zklamaný, že se Galaxy A73 5G do České republiky oficiálně nepodívá, je to vlastně nakonec i dobře.

Novinky Samsungu je možné předobjednat například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.