Zavřít reklamu

Samsung se v loňském roce stal opět jedničkou globálního trhu s televizory, a to již pošestnácté v řadě. Tento úspěch je dokladem toho, jak korejský obr (nejen) v této oblasti neustále inovuje a uspokojuje potřeby zákazníků.

Podle analyticko-výzkumné společnosti Omdia činil loni podíl Samsungu na globálním trhu s televizory 19,8 %. V posledních pěti letech se Samsung snažil zvýšit prodej svých prémiových televizorů, v čemž mu pomohla řada QLED TV. Od jejího uvedení na trh v roce 2017 na něho Samsung dodal 26 milionů kusů. Loni korejský gigant vyexpedoval 9,43 milionu těchto televizí (v roce 2020 to bylo 7,79 milionu, v roce 2019 5,32 milionu, v roce 2018 2,6 milionu a v roce 2017 necelý milion).

 

Samsung se stal poprvé jedničkou globálního trhu s televizory v roce 2006 se svou televizí Bordeaux TV. V roce 2009 společnost představila řadu LED TV, o dva roky později uvedla na scénu své první chytré televizory a v roce 2018 svou první 8K QLED televizi. Loni také Samsung představil svůj první Neo QLED (Mini-LED) televizor a televize s technologií Micro LED. Na letošním veletrhu CES veřejnosti odhalil svůj první QD (QD-OLED) televizor, který překonává obrazovou kvalitu běžných OLED televizorů a snižuje riziko vypalování. A konečně, Samsung uvedl na scénu také různé lifestylové televize, jako např. The Frame, The Serif nebo The Terrace, aby se přizpůsobil potřebám a vkusu spotřebitelů.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.