Zavřít reklamu

Samsung, Microsoft, Nvidia, Ubisoft, Okta – to jsou jen některé velké technologické či herní společnosti, které se nedávno staly obětí hackerské skupiny, jež si říká Lapsus$. Nyní přišla agentura Bloomberg s překvapivou informací: v čele skupiny prý stojí 16letý britský teenager.

Bloomberg se odvolává na čtyři bezpečnostní výzkumníky, kteří se činností skupiny zabývají. Podle nich vystupuje v kyberprostoru „mozek“ skupiny pod přezdívkami White a breachbase a má bydlet zhruba 8 km od Oxfordské univerzity. Podle agentury proti němu zatím nebyla vznesena žádná oficiální obvinění a výzkumníci prý zatím nebyli schopni jej přesvědčivě spojit se všemi kyberútoky, k nimž se Lapsus$ přihlásil.

Dalším členem skupiny má být další teenager, tentokrát z Brazílie. Podle výzkumníků je tak schopný a rychlý, že se původně domnívali, že aktivita, kterou pozorovali, je automatizovaná. Lapsus$ je v poslední době jednou z nejaktivnějších hackerských skupin, které se zaměřují na velké technologické nebo herní společnosti. Těm obvykle krade interní dokumenty a zdrojové kódy. Svým obětem se často otevřeně posmívá, a činí tak i prostřednictvím videokonferencí postižených společností. Nedávno ale skupina oznámila, že si dá od hackování největších světových firem na chvíli pauzu.

Dnes nejčtenější

.