Zavřít reklamu

Systém Android je nechvalně známý svými bezpečnostními problémy a nedostatky. Přestože společnost Google v průběhu let uvedla již mnoho opatření a řadu funkcí pro zlepšení zabezpečení a ochrany soukromí v zařízeních se systémem Android, škodlivý obsah se prostě objevuje stále. Nyní se tak stalo s fotografickou aplikací, která dokáže ukrást vaše osobní údaje. 

Podle nové zprávy serveru Bleeping Computer se v aplikaci s názvem Craftsart Cartoon Photo Tools skrývá trojský kůň s názvem „FaceStealer“. Ten se vás snaží požádat o přidání svého uživatelského jména a hesla k Facebooku, a poté je odešle na ruské servery. Malware samozřejmě také může zjistit údaje o vaší kreditní kartě, zadávaná vyhledávání, soukromé zprávy a téměř cokoli, co chce.

Firma Pradeo zabývající se mobilní bezpečností tuto aplikaci a její nekalou činnost objevila již minulý týden a Google aplikaci z Obchodu Play poté samozřejmě odstranil. Nejednal ale příliš rychle a může se tak stát, že má mnoho uživatelů tuto aplikaci ještě nainstalovanou. Pokud jste mezi nimi i vy, bez prodlení ji ze svého zařízení odstraňte.

Tato aplikace byla totiž nainstalována více jak na 100 tisíc zařízení, což znamená, že ji používá skutečně velké množství uživatelů. Pokud jste aplikaci používali, měli byste si také změnit své údaje na Facebooku a ideálně přidat i dvoufaktorové ověřování do svých účtů. Aplikace pro úpravu fotografií jsou mezi majiteli chytrých telefonů velmi oblíbené. Mnoho z těchto aplikací je také možné používat zdarma, a mnoho z nich také bohužel může skrývat malware, který krade vaše data. Vždy je tedy bezpečnější používat pouze ty aplikace, které jsou vyvinuty důvěryhodnými vývojáři. 

Související články

Dnes nejčtenější

.