Zavřít reklamu

Google brzy začne s betatestem Androidu 13 a podle informací webu Esper by do něj mohl přidat novou funkci, která by umožnila automatické zapnutí tmavého režimu v čase „večerky“. Tento čas by vycházel z nastavení v aplikaci Digitální rovnováha.

Se zapnutým tmavým režimem uživatelé místo černého textu na pozadí uvidí bílý text na černém pozadí. To pomáhá šetřit oči těch, kteří jsou v tmavé místnosti, nebo používají svůj telefon pozdě v noci. Tmavý režim může také na smartphonech s AMOLED displejem šetřit baterii.

Pokud se tato funkce dostane do finální verze Androidu 13, bude možné ji aktivovat zvolením Nastavení, klepnutím na volbu Displej a zapnutím Tmavého režimu. V rámci rozbalovací nabídky „Schedule“ si uživatelé budou moci tmavý režim nastavit v jimi zvolený čas, od západu slunce do jeho východu nebo před ulehnutím do postele. Zvolení posledního nastavení znamená, že telefon uživatele se podívá na nastavení „večerky“ v aplikaci Digitální rovnováha a nastaví tmavý mód v tuto dobu. I když se může zdát, že jde o nepříliš využitelnou funkci, mohli by ji ocenit ti, kteří s telefonem doslova usínají a budí se. Při probuzení totiž jejich oči nebudou vystaveny šoku ze zářícího displeje.

Související články

Dnes nejčtenější

.