Zavřít reklamu

Google I/O je každoroční událost společnosti probíhající v amfiteátru Shoreline v Mountain View. Jedinou výjimkou byl rok 2020 postižený pandemií koronaviru. Letošní termín je stanoven na 11. až 12. května, a i když zde bude místo pro pár přihlížejících z řad zaměstnanců společnosti, pořád půjde převážně o on-line akci. 

Zúčastnit se tedy bude moci každý, a to samozřejmě zdarma. Platí to i pro vývojáře, kteří se budou moci virtuálně přihlásit do mnoha on-line workshopů. Registrace probíhá na webu události. Program akce však ještě nebyl oznámen, i když je samozřejmé, že se zde dočkáme především oficiálního představení Androidu 13 a dost možná i systému Wear OS.

Historicky je ale Google I/O více než jen vývojářská konference (obdoba WWDC Applu). Ačkoli jsou software a přednášky na různá témata určená pro vývojáře hlavním zaměřením události, společnost zde také někdy odhalí nový hardware. Na Google I/O 2019 byl například oznámen Pixel 3a. Google zde možná také rovnou vydá i betaverzi systému Android 13, jako tomu bylo u jeho předchůdců v minulosti (pro vývojáře je beta již dostupná). 

Jasně se tak spekuluje o možnosti představení smartphonu Pixel 6a, ale také vlastních hodinkách Pixel Watch, stejně jako o prvním ohebném zařízení společnosti. Google I/O je spolu s Made By Google jednou ze dvou největších událostí společnosti, které za celý rok pořádá a minimálně hlavní přednášku s uvedením novinek se vyplatí sledovat, jste-li nedočkaví z funkcí nových systémů. 

Související články

Dnes nejčtenější

.