Zavřít reklamu

Společnost Nothing je známá pro svá TWS sluchátka Ear (1) a to, že ji založil Carl Pei, tedy spoluzakladatel společnosti OnePlus. Nothing nyní uspořádal on-line akci, na které oznámil to, co všichni čekali, tedy svůj první smartphone Phone 1. Nicméně je kolem něho pořád stejná aura tajemna, jako ostatně kolem celé značky. 

Po sluchátkách Ear 1 bude Nothing Phone 1 druhým zařízením, které bude společnost prodávat. Zatím ale víme pouze to, že zařízení bude poháněno čipem Snapdragon, a že bude „definováno ikonickým designem“. Očekáváme tedy podobný transparentní přístup k designu produktu, jaký jsme viděli u Ear 1. Vyjma náhledu na nadstavbu Androidu je to ale vlastně vše, co o telefonu víme.

Nový ekosystém 

Carl Pei hovořil i o tom, že společnost Nothing musela bojovat s velkým konglomerátem, který jí chtěl zabránit ve vstupu na trh s chytrými telefony (pravděpodobně se jedná o OnePlus a BBK Electronics). Společnost však dokázala najít jiné partnery, a mezi ty patří společnosti Google, Qualcomm, BYD, Sony, Visionox a právě i Samsung.

Společnost má poměrně velké ambice a nebojí se srovnávat svou připravovanou novinku k prvnímu iPhonu. Bylo i zmíněno, že společnost vytváří nejpřesvědčivější alternativu k ekosystému Applu. Jeho zařízení totiž fungují nejlépe společně, jenže spotřebitelé k němu nemají žádnou skutečnou alternativu. A ekosystém Nothingu bude podle Peie odpovědí právě na tuto skutečnost. Má být otevřený a spolupracovat s dalšími předními světovými značkami. Je to podle něj začátek ekosystému produktů, které nikdo jiný vyjma Applu nenabízí. Aby toto ještě více podtrhl, zmínil možnosti integrace a propojení se sluchátky Apple AirPods a automobily Tesla.

Nothing OS 

Na Phone 1 poběží systém Nothing OS, což je skin systému Android, který umožní snadné propojení a integraci produktů Nothing a produktů dalších předních světových značek. Stejně jako původní přístup společnosti OnePlus k systému OxygenOS, i Nothing OS se má skládat pouze z nejlepších funkcí „čistého“ Androidu a „hardware se hladce integruje se softwarem prostřednictvím na míru vytvořených písem, barev, grafických prvků a zvuků.“ Jestli to jsou jen marketingové řeči, to teprve uvidíme.

Místo vlastních aplikací je zde sbírka standardních aplikací Google, což je praxe, na kterou již dávno přešla řada jiných výrobců. Operační systém se tak zaměřuje na minimalizaci jakéhokoli rozptylování uživatele, takže používá méně animací a zavede více funkcí zaměřených na soustředění. Přislíbeny jsou tři roky aktualizací operačního systému, čtyři roky pro zabezpečení. Není to sice tak skvělé, jako u Samsungu, který nabízí o rok více, ale mohlo by to samozřejmě být i horší.

Zajímavé je, že pro vybrané smartphony bude launcher Nothingu dostupný už od dubna. Jak tedy bude operační systém novinky vypadat můžeme posoudit již poměrně brzy. Samotný telefon, jehož podobu jsme se ale nedozvěděli, má být představen až v létě. A to, že má být představen, ještě neznamená, že bude také uveden do prodeje.  

Dnes nejčtenější

.