Zavřít reklamu

Samsung uvedl uživatelské rozhraní One UI 4.1 spolu s řadou Galaxy S22. Několik týdnů poté začala společnost rozšiřovat tuto aktualizaci i na smartphony vyšší a střední třídy. Ne všechny funkce, jako jsou např. Chytré widgety, ale umí všechna Galaxy zařízení, pro které je One UI 4.1 již dostupné. 

Jednou z poměrně vítaných novinek One UI 4.1 je Chytrá pomůcka, tedy widget, který umožňuje seskupovat podobně velké widgety tak, aby na domovské obrazovce telefonu nezabíraly tolik místa. Funkce byla uvolněna pro telefony Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra a Galaxy S21 FE. Modely Galaxy Z Flip3, Galaxy Z Fold3 a Galaxy A52 5G však funkci s aktualizací One UI 4.1 nedostaly.

Není úplně jasné, proč Samsung nevydal chytré widgety alespoň pro své aktuální skládací smartphony, které patří k vrcholu jeho portfolia. Nemyslíme si, že by tato funkce vyžadovala extrémně výkonný čipset, a i kdyby, ten telefonům řady Galaxy Z rozhodně nechybí, když funkci zvládají i loňská „eska“.

Problém zde máme tedy hned dvojí. První je, že se nedá s jistotou říci, jaké funkce, jaké zařízení s aktualizací One UI 4.1 dostane. Logicky se myslelo, že všechna zařízení, která budou tuto nadstavbu Androidu 12 používat, budou mít shodné funkce. Druhým problémem je to, že Samsung by kolem toho měl udělat jasno a říci, proč jaká zařízení nemohou používat jaké funkce. Toto totiž může značně podkopávat řeči o délce aktualizací operačního systému, které tak mohou vypadat jako prosté marketingové plácání, protože Samsung sice aktualizaci poskytne, nové zajímavé funkce ale už nikoli. 

Související články

Dnes nejčtenější

.