Zavřít reklamu

Začátkem měsíce jsme informovali, že Huawei chystá nový smartphone střední třídy s názvem Nova 9 SE, který by mohl konkurovat Samsungu Galaxy A73 5G. Mimo jiné tím, že bude mít jako on 108MPx hlavní fotoaparát. Před dvěma týdny byl představen v Číně a nyní unikly detaily o jeho uvedení na evropský trh.

V rámci starého kontinentu bude Huawei Nova SE 9 jako první dostupný ve Španělsku. Zde se bude prodávat za 349 euro (přibližně 8 600 Kč). Nepotvrdily se tak spekulace, že by mohl stát jen mezi 250 až 280 euro. V zemi se nyní otevřely předobjednávky, které potrvají do 27. března. Telefon, který se bude nabízet v modré a černé barvě, by tak mohl vstoupit do prodeje ještě tento měsíc. Ze Španělska zamíří postupně na další evropské trhy.

Jen pro připomenutí – smartphone disponuje 6,78palcovým displejem s rozlišením 1080 x 2388 px a 90Hz obnovovací frekvencí, čipsetem Snapdragon 680 a 8 GB operační a 128 GB interní paměti. Fotoaparát má rozlišení 108, 8 a dvakrát 2 MPx, přičemž druhý je „širokáč“ s úhlem záběru 112°, třetí slouží jako makro kamera a čtvrtý jako snímač hloubky ostrosti. Přední kamerka má rozlišení 16 MPx. Součástí výbavy je do zapínacího tlačítka integrovaná čtečka otisků prstů.

Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 66 W (podle výrobce se z 0–75 % dobije za 20 minut). Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou EMUI 12, kvůli přetrvávajícím sankcím americké vlády proti Huawei však telefon nemá přístup ke službám Googlu. To je spolu s absencí podpory 5G sítí (ze stejného důvodu) jeho patrně největší slabina. Otázkou tedy je, jestli s takovými handikepy může Samsungu Galaxy A73 5G reálně konkurovat. Podstatné nicméně je, že na rozdíl od něj bude na starém kontinentě dostupný.

Související články

Dnes nejčtenější

.