Zavřít reklamu

Už od první verze operačního systému Samsung je ten spojován s navigačním panelem, který jej odlišoval a ostatně pořád odlišuje od iOS Applu. Dříve byla jeho tlačítka hardwarová, protože jsou ale nyní součástí systému, tak pokud chcete, můžete si vyměnit šipku zpět za poslední aplikace, nebo celou lištu úplně skrýt a používat místo ní gesta. 

Navigační panel tedy obsahuje tři tlačítka, kdy se typicky jedná o Poslední, Domů a Zpět, pokud je budeme brát při pohledu zleva. Ne všem ale toto rozložení musí vyhovovat – zejména s ohledem na praváky, leváky a styl používání zařízení, kdy si třeba kvůli nabídce zpět pomalu lámete palec pravé ruky (a na tu vlevo nahoře už nedosáhnete). Když byla tlačítka ještě hardwarová, šlo toto obejít patřičnými aplikacemi od vývojářů třetích stran. Nyní však možnost prohození nabízí přímo operační systém Android, kdy se vám tedy nezmění jen funkcionalita, ale samozřejmě i vizuál.

Jak na Androidu vyměnit Zpět za Poslední: 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Displej. 
  • Sjeďte dolů, kde uvidíte volbu Navigační panel, kterou vyberte. 

Automaticky je zde určen typ navigace jako Tlačítka. Níže si pak můžete zvolit jejich pořadí, a právě volbu Poslední a Zpět mezi sebou prohodit. Když však vyberete možnost Gesta potažení, tlačítka vám z displeje zmizí, díky čemuž si opticky samotný displej zvětšíte, protože ta se na něm už nebudou zobrazovat.

Přítomná animace vám pak ukazuje, jak s gesty pracovat. Můžete si zde i určit, jestli chcete zobrazovat místo určené pro gesto, či jestli chcete zobrazit tlačítko skrytí klávesnice. Když zvolíte nabídku Další možnosti, lze si zde i zapnout pro každou volbu navigačního panelu dané gesto z odpovídající oblasti displeje. Nechybí ani určení samotné citlivosti gest. Návod byl tvořen na zařízení Samsung Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a One UI 4.0.

Související články

Dnes nejčtenější

.