Zavřít reklamu

I když Google dělá, co může, aby jeho obchod s aplikacemi Google Play byl co nejbezpečnější, nemůže uhlídat úplně vše. Naposledy jeho kontrola neodhalila dvě škodlivé aplikace, jejichž primárním cílem bylo krást uživatelům peníze. Upozornili na to experti společnosti Dr. Web a stránka Bleeping Computer.

Konkrétně se jedná o aplikace Top Navigation a Advice Photo Power od společnosti Tsaregorotseva. První z nich nasbírala 500 tisíc, druhá 100 tisíc stažení. Tolik stažení zaznamenaly i přes to, že recenze minimálně jedné z nich upozorňovaly na to, že jde o „naprostý podvod“ nebo „falešnou reklamu“.

Obě zdánlivě užitečné aplikace měly stejný cíl, a to přihlásit uživatele bez jejich souhlasu či vědomí k podvodným službám a krást z jejich bankovního konta každý týden pár dolarů (či eur nebo liber). Dobrou zprávou nicméně je, že obě již byly z obchodu Google Play odstraněny. Pokud jste si je tedy náhodou nainstalovali, okamžitě je smažte.

Společnost Dr. Web kromě toho ještě dříve objevila další škodlivé aplikace, které kromě peněz kradly osobní údaje, hesla, telefonní čísla, a dokonce i facebookové účty. Jedná se o následující aplikace: Up Your Mobile, Morph Faces, Power Photo Studio, Adorn Photo Pro, Chain Reaction, Invest Gaz Incomes, Gazprom Invest, Gaz Invest a TOH. Pokud tedy v mobilu máte nějakou z těchto aplikací nainstalovanou, tak ji také bez prodlení smažte.

Související články

Dnes nejčtenější

.