Zavřít reklamu

Na výročním setkání herních vývojářů Games Developer Summit 2022 oznámil Google funkci, která potěší všechny náruživé mobilní hráče. Díky nové funkci se totiž stane stahování objemných her mnohem příjemnějším. Americká společnost vám samozřejmě nezvýší rychlost vašeho připojení k internetu. Do Google Play však bude integrovat funkci Play as you download, která vám umožní hrát velké hry ještě během jejich stahování.

Tuto možnost můžete již dobře znát z velkých platforem, kdy se například na herních konzolích stáhnou přednostně data, která vám umožní co nejdříve hrát alespoň nějakou část hry, například exhibiční utkání v sérii NHL. Nově představená funkce ale má jeden háček.Implementaci Play as you download totiž Google samozřejmě nebude nijak vynucovat. Jde jen o další nástroj, který mohou herní vývojáři použít k tomu, aby zpříjemnili zážitek z hraní svých her.

Na Google Play tak určitě bude i v budoucnu vycházet velké množství objemných her, které si se zavedením nové funkce nebudou dělat hlavu. Od velkých herních studií a vydavatelů však implementaci novinky čekat zřejmě skutečně můžeme. Takové nedávno oznámené Call of Duty: Warzone snad očekávání mobilních hráčů schladí o něco dřív, než se jim stáhne jistě obrovský objem dat, jež bude hra k plnému fungování vyžadovat. Kdy přesně začne funkce fungovat, Google neoznámil. Play as you download využijete pouze na telefonech se systémem Android 12 a novějším.

Související články

Dnes nejčtenější

.