Zavřít reklamu

Skládací smartphone Samsung Galaxy Z Fold2 nečekaně zavítal do světa Star Treku. Konkrétně se objevil ve druhé epizodě druhé sezóny seriálu Star Trek: Picard a ještě konkrétněji jej používá postava doktorky Agnes Jurati, která se jeho prostřednictvím snaží obnovit komunikaci mezi hlavními postavami.

V této scéně můžeme zahlédnout zařízení řady Galaxy Z Fold poprvé. Má silnou rýhu procházející středem vnitřního displeje podobnou té, kterou mají zařízení této řady. Ve scéně, která poté následuje, dělá doktorka Jurati jisté kroky k tomu, aby zesílila signál všech postav, a otevírá okno transportéru. Zde lze vidět rýhu zařízení z bližší vzdálenosti. Jak uvádí web 9to5Google, vzhledem k tomu, že natáčení druhé sezóny seriálu Star Trek: Picard začalo na začátku roku 2021, používá se v ní právě druhá generace Foldu. V tuto chvíli není jasné, jestli jde o product placement, nebo tvůrci seriálu zařízení využili proto, že jim zkrátka přišlo zajímavé. Vzhledem k tomu, že telefon je v inkriminovaném díle použit jako jednorázová rekvizita a navíc na něj není ani příliš dobře vidět, připadá nám pravděpodobnější právě druhá možnost.

Univerzum Star Treku je známé tím, že se v něm předvádějí některé moderní technologie, které dnes skutečně existují. Bude zajímavé sledovat, jaké technologické „vychytávky“ se v aktuálním seriálu Star Treku objeví příště a jestli jednou z nich bude opět zařízení korejského obra. Seriál Star Trek: Picard se jinak vysílá v rámci služby Amazon Prime Video, která je dostupná i u nás.

Související články

Dnes nejčtenější

.