Zavřít reklamu

Na mobilní telefony se chystá další populární hra z velkých platforem. Tentokrát sice nejde o žádnou miliardovou značku, jméno hry ale budou jistě znát fanoušci různých rogueliků a roguelitů. Monster Train od vývojářského studia Shiny Shoe navazuje na tradici kartičkových roguelitů založených dnes již kultovním Slay the Spire. To si svou premiéru na dotykových obrazovkách odbylo již loni, Monster Trainu přechod z konzolí na telefony s Androidem trvá zatím dva roky.

V mezidobí se na Google Play objevilo obrovskémnožství různých kopií již zmiňovaného Slay the Spire. Musíme proto upozornit, že i když Monster Train z populární hry vychází, její mechaniky upravuje takovým způsobem, aby vznikla originální, a hlavně extrémně návyková, hra. I v Monster Train budete klasicky sestavovat balíček z náhodně nabízených karet. Ty však nezastupují pouze různé útoky a kouzla. Hlavním tahákem hry je důraz na strategické pokládání karet různých jednotek.

Proti nepřátelům totiž bojujete na palubě několikapatrového vlaku řítícího se ohromnou rychlostí do samotného pekla. Vaším úkolem je pak nepřátelům zabránit v tom, aby zničili krystal, který se nachází na úplném vrcholu lokomotivy. Hra přitom nabízí výběr ze čtyř různých frakcí s drasticky odlišnými mechanikami. Přesné datum vydání mobilní verze zatím neznáme. Vývojáři zatím oznámili pouze to, že se na mobilním portu Monster Trainu pilně pracuje.

Související články

Dnes nejčtenější

.