Zavřít reklamu

Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G jsou sofistikované modely plné nejlepších funkcí a parametrů s výtečným poměrem ceny a výkonu. Jsou ale i líbivé, nabité vydrží dva dny a pořizují skvělé fotografie. Co dál? 

Skvělé a velké displeje 

Problém levnějších smartphonů je v tom, že mají problém zobrazovat obsah na svých displejích za přímého slunečního svitu. V řadě Galaxy S to tedy není už takový problém, protože u ní si můžete nastavit jas až na 1750 nitů. Nové modely řady Galaxy A pak využívají inteligentní algoritmy, které se starají o ideální obraz nejen v interiéru, ale právě i exteriéru.

Displej Galaxy A53 5G má úhlopříčku 6,5 palce (16,5 cm), stojí na technologii Super AMOLED a pyšní se skvělou obnovovací frekvencí 120 Hz. Galaxy A33 5G má displej s úhlopříčkou 6,4“ (16,3 cm), rovněž technologie Super AMOLED a obnovovací frekvenci 90 Hz. Oba nové modely jsou vybaveny pevným ochranným sklem Corning Gorilla Glass 5. Není to tedy úplná špička, ale ve své kategorii je to pochopitelné. Zajímavější je odolnost třídy IP67 proti vlhkosti a prachu (platí pro testovací podmínky při ponoření do 1 m sladké vody max. na 30 minut), a to zejména u nižšího modelu.

 

Dvousečná recyklace 

Telefony Galaxy A jsou na první pohled elegantní, na ten druhý pak šetrné k životnímu prostředí. Díky tenkému rámečku kolem displeje působí dostatečně stylově, v designovém pojetí Ambient Edge prakticky nepoznáte přechod mezi tělem telefonu a fotoaparátem. V srpnu roku 2021 představila společnost svou vizi udržitelnosti pod názvem Galaxy for the Planet. Jedná se o realistický plán na splnění důležitých ekologických cílů do roku 2025.

Z těchto důvodů v balení nových modelů řady Galaxy A chybí síťový adaptér. Balení je celkově menší a je vyrobené z papíru z udržitelných zdrojů. Samotné telefony pak v sobě mají komponenty z recyklovaných materiálů PCM. Jedná se konkrétně o postranní tlačítka a držáky na SIM karty. Toto ostatně známe i z vrcholné řady Galaxy S. Samsung zároveň uvedl, že chybějící nabíječku chce odstraňovat i u dalších modelů.

Maximální bezpečí i konektivita 

Samozřejmostí je i systém Samsung Knox, k ukládání soukromých fotografií, poznámek a aplikací slouží bezpečná složka Secure Folder, tedy digitální sejf chráněný moderní šifrovací technologií. K jeho obsahu se nedostane nikdo jiný než majitel telefonu. Díky funkci Private Share pak můžete rozhodnout, kdo a na jak dlouho bude mít k vašim datům. Při práci nebo při studiu se nepochybně hodí i aplikace Link to Windows, díky níž lze telefon Galaxy A připojit bezdrátově k počítači s Windows a následně kopírovat soubory a v počítači psát SMS nebo dokonce i vyřizovat hovory.

Galaxy A33 53 5G_Combo KV_2P_CMYK_CZ copy
Samsung Galaxy A33 5G a A53 5G

Samsung Galaxy A33 5G bude v České republice dostupný od 22. dubna 2022 ve variantě 6 + 128 GB, jeho doporučená cena činí 8 999 Kč. K dispozici je v černé, bílé, modré a oranžové barvě. Model Galaxy A53 5G bude dostupný od 1. dubna 2022 a jeho doporučená cena je stanovena na 11 499 Kč ve verzi 6 + 128 GB, v konfiguraci 8 + 256 GB vyjde na 12 999 Kč. K dispozici je v černé, bílé, modré a oranžové barvě. Pokud si zákazník objedná Galaxy A53 5G do 17. dubna 2022 nebo do vyprodání zásob získá navíc bílá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live v hodnotě 4 499 korun jako bonus.

Nově představené smartphony Galaxy A je možné předobjednat například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.