Zavřít reklamu

Apple v lednu prodal více než třetinu všech smartphonů s podporou 5G sítí. S velkým odstupem jej následoval Samsung a čínští konkurenti. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Podíl Applu na globálních prodejích 5G smartphonů v lednu dosáhl 37 %, podíl Samsungu byl, pro někoho možná překvapivě, více než třikrát nižší, konkrétně 12 %. Třetí skončilo Xiaomi s podílem 11 %, čtvrté se stejným podílem Vivo a páté Oppo s podílem 10 %.

Společnost Counterpoint Research poznamenala, že za vysokým podílem Applu stojí mimo jiné jeho silná pozice v Číně, což o Samsungu říci nelze. Korejský obr byl nicméně první, kdo na trh uvedl 5G telefon. Šlo o Galaxy S10 5G a bylo to na jaře roku 2019. Pokud jde o jeho cupertinského rivala, ten se v tomto ohledu „osmělil“ až v říjnu roku 2020, kdy představil řadu iPhone 12. Na konto Applu analytická firma ještě uvedla, že jeho pozici v této oblasti může posílit nedávno uvedený iPhone SE (2022), jehož cena je oproti průměrné ceně špičkového iPhonu zhruba poloviční (konkrétně činí 429 dolarů).

Na začátku roku se jinak podle nejnovější zprávy Counterpoint Research globálně prodalo 51 % 5G smartphonů. To znamená, že sítě 5. generace podporoval každý druhý prodaný smartphone.

Související články

Dnes nejčtenější

.