Zavřít reklamu

Čínská společnost Huawei byla ještě před pár lety jedním z největších hráčů na poli smartphonů a konkurovala i Samsungu. Na jaře roku 2019 však pro ni přišel zásadní zlom, když ji americká vláda zařadila na černou listinu, čímž jí znemožnila přístup k americkým technologiím včetně čipů. Později se Huawei dostal alespoň k 4G čipsetům. Nyní přišel s originálním řešením, jak do svých smartphonů dostat podporu 5G sítí.

Tímto řešením je speciální pouzdro se zabudovaným 5G modemem. Jak „to celé“ funguje, v tuto chvíli není známo. Připojení se každopádně podle všeho uskutečňuje přes USB-C port, což znamená, že úroveň příjmu signálu bude nižší, než kdyby byl takový modem dostupný na hardwarové úrovni. I s tím by se však fanoušci značky mohli smířit.

Momentálně není jasné, kdy by Huawei speciální pouzdro mohl uvést na trh a kolik by mohlo stát. Není ani známo, jaká zařízení bude podporovat a jestli bude dostupné mimo Čínu. Jde každopádně o velmi neotřelé řešení, které by někdejšímu smartphonovému gigantovi mohlo alespoň částečně vytrhnout trn z „4G paty“.

Související články

Dnes nejčtenější

.