Zavřít reklamu

Samsung plánuje v létě představit nového zástupce řady Galaxy XCover, který bude jako jeho první odolný telefon podporovat 5G sítě. Informoval o tom web SamMobile.

Ten uvedl, že chystaný odolný telefon ponese název Galaxy XCover Pro 2 a že jeho modelové označení je SM-G736B, což znamená, že se bude chlubit podporou 5G sítí. V rámci řady Galaxy XCover tak půjde o první smartphone, který bude mít podporu sítí 5. generace.

O údajném Galaxy XCover Pro 2 v tuto chvíli nejsou známý žádné konkrétní informace, lze však počítat s tím, že jako jeho předchůdce Galaxy XCover Pro a další modely odolné řady bude disponovat stupněm krytí IP68 a vojenským standardem odolnosti MIL-STD-810G a mít také vyměnitelnou baterii. Je i pravděpodobné, že bude využívat výhod měsíčních bezpečnostních patchů a bude softwarově postaven na Androidu 12. Pokud jde o hardware, podle SamMobile je možné, že jej bude pohánět chystaný čipset Exynos 1280.

Jen pro připomenutí – Galaxy XCover Pro, který byl uveden na trh začátkem předminulého roku, dostal do vínku 6,3palcový displej, 4 GB operační a 64 GB interní paměti, duální fotoaparát s rozlišením 25 a 8 MPx, na boku umístěnou čtečku otisků prstů, 3,5mm jack a baterii s kapacitou 4050 mAh a podporou 15W rychlého nabíjení. Lze očekávat, že „dvojka“ bude mít minimálně vyšší kapacitu operační a vnitřní paměti a větší baterii.

Související články

Dnes nejčtenější

.