Zavřít reklamu

Mobilní telefony nahradily mnoho jednoúčelových zařízení, a to od MP3 přehrávačů, přes kalkulačky po jednoduché kapesní svítilny. Mobilní telefony vlastní miliardy lidí po celém světě, kdy je neustále nosí při sobě a na noc je odkládají na noční stolky. Baterku tak máte prakticky vždy po ruce, ať už něco hledáte, nebo si jen chcete posvítit na cestu. 

Apple u svého iOS umožňuje nastavení intenzity svítilny již několik let. Tuto možnost však oproti ostatním Android telefonům, kteří se možná dočkají s Androidem 13, mají i smartphony Galaxy a to díky jejich nadstavbě One UI. Pokud vám ale nevyhovuje standardní prostřední intenzita svitu, můžete si ji snížit nebo naopak zvýšit. Je zde totiž přítomna škála pěti kroků, na které můžete jas nastavit.

Jak nastavit jas svítilny 

  • Potáhněte prstem po displeji z horní části obrazovky směrem dolů. 
  • Máte-li Baterku mezi prvními šesti ikonami Panelu rychlého spuštění, aktivujte ji. 
  • Pokud ne, udělejte stejné gesto podruhé a ikonu Baterky vyhledejte a klepněte na ni. 
  • Tímto krokem jste ji spustili. Abyste určili intenzitu, dlouze na ikoně podržte prst nebo klepněte na pojmenování funkce. 
  • Zobrazí se vám posuvník s úrovní od 1 po 5. Na něm můžete určit intenzitu, kde je 1 nejmenší a 5 nejvyšší. Když nebude Baterie zapnutá, posuvník bude zašedlý a nepůjde s ním manipulovat. I zde ale najdete možnost Baterku zapnout zobrazeným přepínačem.

Telefon si toto nastavení bude pamatovat, takže při příštím spuštění Baterky bude ta svítit vámi nastaveným jasem. Je to sice jednoduchý a triviální návod, ale právě zejména majitelé jiných zařízení s Androidem, kteří třeba přešli na aktuální řadu Galaxy S22, o tomto vůbec nemusí vědět, protože na podobnou funkcionalitu dosud nebyli zvyklí.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.