Zavřít reklamu

Spojení žánrů karetních her s rogue-like principy je v poslední době značně populární. Prvotní inspiraci pro současný nárůst v počtu takových her bylo skvělé Slay the Spire, které poprvé s herní formulí dosáhlo velkého úspěchu. Hra se po vydání na PC dočkala řady portů, mezi kterými nechyběla ani mobilní zařízení. V původním oznámení mobilní verze vydavatelé slibovali, že se hra po vydání na iOS v květnu 2020 podívá i na smartphony a tablety s Androidem. Čekání bylo úmorné, nakonec ale hra přichází i na telefony bez znaku jablka na zadní straně. Androidový port hry má podle oficiálního oznámení vydavatele Humble Games vyjít už 3. února.

Slay the Spire vám na začátku dá za úkol vyšplhat do nejvyššího patra tajemné věže. Po výběru jednoho ze tří rozdílných povolání vám daruje paklík startovacích karet a pošle vás do boje. Ty probíhají tahově pomocí využívání náhodně nalízaných kartiček z vašeho balíčku. Nové do něj můžete přidávat po každé úspěšně bitvě nebo mezi souboji pomocí nakupování u po věži rozesetých obchodníků. Kromě normálních nepřátel vám po krku půjdou i bossové a jejich menší, zato otravnější varianty.

Hra si zakládá na unikátnosti každého rozehraného „runu“, kdy vám již na začátku nabídne z několika voleb, jež budou určovat úspěch celého vašeho snažení. Náhodnost ve výběru karet je důležitá, každá z her ovšem stojí a padá na dostupných relikviích, které zásadním způsobem mění váš průchod hrou. Všechny herní systémy ve Slay the Spire dokonale fungují pohromadě. Každá z her vám nabídne unikátní zážitek, který se dále prohlubuje možností výběru povolání a odemykáním vyšších obtížností. Pro mě osobně tedy bude 3. únor, kdy hra vychází, zřejmě znamenat absolutní ztrátu volného času. Mít Slay the Spire dostupný vždy v kapse je totiž zaručeným návodem na to, aby člověk zabil veškerou svou ostatní produktivitu. Už aby to tu bylo.

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.