Zavřít reklamu

Vlastní aplikace webového prohlížeče Samsungu je alternativou k řešení Googlu, kterou mnoho lidí používá prostě jen proto, že je v telefonech Samsung předinstalována. Aplikaci Samsung Internet si však může stáhnout kdokoli, protože je dostupná i v Google Play, stejně jako její „Beta“ mutace, ve které si společnost zkouší různé funkce. A právě její nová verze v17 obsahuje zajímavé vylepšení ochrany soukromí v podobě Smart Anti Trackingu využívajícího umělou inteligenci.

Je to vlastně soubor opatření na ochranu soukromí, který využívá strojové učení v zařízení k zakódování sledovacích souborů cookies, které každý týden pravidelně maže. Samsung také uvádí, že pro zařízení v USA, Koreji a Evropě nastavil funkci Smart Anti Tracking jako výchozí, takže po instalaci titulu bude standardně zapnutá. Pokud ji chcete vypnout, můžete tak samozřejmě učinit v nastavení. V souvislosti s ochranou soukromí je už také ve verzi v17 výchozí protokol pro prohlížení webu HTTPS. Přibyla i nová sekce s ochranou soukromí, která ukazuje všechny způsoby, kterými vás prohlížeč chrání.

Nejnovější verze, která se do světa distribuuje postupně, nabízí také několik vylepšení uživatelského rozhraní. Pokud používáte mnoho karet, jistě vás potěší, že prohlížeč nyní podporuje vlastní jejich skupiny, které můžete uspořádat jednoduchým přetažením. Pomocí nové integrované funkce Živý text můžete vybírat také text v obrázcích. Stačí dlouze stisknout prvek, vybrat možnost Živý text a telefon identifikuje a zkopíruje text do schránky pro další jeho použití.

Stažení v Google Play

Sažení v Galaxy Store

Související články

Dnes nejčtenější

.