Zavřít reklamu

Vývojáři aplikace YouTube Vanced oznámili, že jejich populární alternativní klient globálně největší videoplatformy končí, přičemž jako důvod uvedli právní hrozbu ze strany Googlu. Upřesnili, že projekt bude ukončen v nejbližších dnech a budou též odstraněny odkazy ke stažení aplikace.

Pokud jste dosud o YouTube Vanced neslyšeli, jde o populární androidovou aplikaci třetí strany, která si svou oblibu získala především proto, že umožňuje uživatelům YouTube blokovat na platformě veškerou reklamu bez nutnosti mít předplatné YouTube Premium. Kromě toho také nabízí funkci PiP (obraz v obraze), plnohodnotný tmavý režim, mód Force HDR, funkci přehrávání na pozadí a další možnosti přizpůsobení, kterými se oficiální aplikace YouTube pro Android nemůže chlubit.

Tvůrce aplikace k jejímu ukončení vedl dopis Googlu, v němž jim hrozil právními následky, pokud aplikace „pojede“ dál. Vývojáři byli podle svých slov požádáni, aby změnili logo a odstranili všechny zmínky o YouTube i všechny odkazy související s produkty platformy. Kromě toho informovali, že současná aplikace může fungovat ještě zhruba dva roky, po kterých bude její jedinou alternativou zmíněné předplatné YouTube Premium. Doufejme, že prémiová služba největší platformy na sdílení videí na světě si z Vanced vezme příklad, aby se stala o poznání více atraktivnější.

Související články

Dnes nejčtenější

.