Zavřít reklamu

Apple má pro své iPhony a iPady App Store, Google pak pro zařízení s Androidem poskytuje Google Play. Na Apple produkty není jiná distribuce digitálního obsahu přítomna, ale Google je v tomto ohledu benevolentnější, a proto si Samsung může dovolit mít ve svých zařízeních vlastní Galaxy Store.

Historie 

Digitální obchod společnosti Samsung vznikl již v roce 2009, avšak několikrát měnil své jméno. Měli jsme zde Samsung Apps, Samsung Galaxy Apps a nyní tedy Samsung Galaxy Store. Než společnost zařízla svůj operační systém Bada, byl obchod i na těchto zařízeních. Platforma je primárně dodávána předinstalovaná na chytrých telefonech Galaxy, ale také Samsung Gear a běžných telefonech (jako jsou Samsung REX a Duos). Obchod Samsungu je dostupný celosvětově, a to ve více než 125 zemích.

Hlavní výhody 

Samsung uzavírá různé spolupráce s vývojářskými studii, které poskytnou obsah výhradně do jeho Galaxy Storu, nebo i když je ten přítomen v Google Play, mají na určitý obsah majitelé Galaxy zařízení nějaké slevy. V případě aplikací se může jednat o slevy na předplatné, v případě her naopak získáte nějaké vybavení pro své virtuální hrdiny.

201019-galaxy-store-section-06-1-pc

Protože Samsung nabízí v operačním systému Android svou nadstavbu One UI, můžete si samo prostředí přetvořit k obrazu svému. Obchod vám totiž nabídne množství motivů, pozadí, písem a dalších prvků, které budou odrážet nejen vás styl, ale také kompletně přetvoří pohled na samotné zařízení, pokud vás neustále ty stejné nabídky už prostě nudí.

tapety

Další výhodou jsou pak Galaxy exkluzivní tituly. Jedná se např. O VSCO, Booking, Adobe Premier Rush atd., které jsou vyvinuty s ohledem na zařízení Samsungu. Za pomoci obchodu pak také můžete instalovat ciferníky a další aplikace do vašich chytrých hodinek společnosti Samsung.

06_section4_pc

Hlavní nevýhody 

Kdyby chtěli uživatelé zařízení s Androidem jiného výrobce než Samsungu, používat Galaxy Store, mají jednoduše smůlu. Po instalaci aplikace však ty fungují stejným způsobem bez ohledu na to, odkud jste je nainstalovali. Řekněme, že když si nainstalujete WhatsApp z Galaxy Store místo z Google Play, neznamená to, že získáte, nebo naopak že budete ochuzeni, o nějaké funkce.

Jenže protože Samsung poskytuje své aplikace právě přes Galaxy Store, je také potřeba aktualizovat ty předinstalované (Galerie, Poznámky, Kontakty atd.) právě jen z tohoto obchodu. Pokud se však jedná o tituly dostupné v obou obchodech, můžete je na novější verzi povýšit z jakéhokoli, jen to musíte udělat ručně.

Potřebujete tedy Galaxy Store?

Ať už se vám to líbí, nebo ne, tak ho potřebujete, a to právě kvůli aktualizacím. I z toho důvodu nejde ze zařízení odstranit. Můžete jej leda deaktivovat, ale v konečném výsledku to vlastně nemá smysl. 

Dnes nejčtenější

.