Zavřít reklamu

Je sice z celého tria tím nejmenším, ale oproti modelu Plus disponuje jen menším displejem, menší kapacitou baterie a snímačem otisků prstů v tlačítku namísto v displeji. Menší úhlopříčka navíc přináší benefity v podobě menší váhy a lepší přenositelnosti. Podívejte se na obsah balení a tablet Galaxy Tab S8 ze všech jeho stran i první jím pořízené fotografie. 

Grafitová barva je sice příjemná na oko, ale bohužel hodně ráda chytá nečistoty, takže se na to patřičně připravte. Také se o poznání hůře fotí, protože černá placka bude pořád jen černá placka. Na druhou stranu dává tabletu exkluzivní, decentní a nesmírně elegantní vzhled. Designu prakticky není co vytknout. Tedy jistě, rámečky displeje by mohly být tenčí (jako má Ultra), odstínění antén by mohlo být více barevně sladěno s barvou hliníku, stejně jako by tolik nemusela vystupovat sestava fotoaparátů. Žít s tím ale dokážete.

Zmenšit rámeček totiž úplně nejde, protože jsou v něm obsaženy senzory a kamera, která je u modelu Ultra ve výřezu. Odstínění antén při práci nijak vnímat nebudete. Nejvíce vadí vystouplá kamera při manipulaci s tabletem na rovné ploše, tedy typicky stolu. Prostě počítejte s kolébáním. Malým ale přece jen otravným. Je to však daň za duální fotoaparát, který vám poskytne 13MPx širokoúhlý a 6MPx ultraširokoúhlý fotoaparát.

Galaxy Tab S8 má 11“ displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů při 276 ppi, jeho rozměry jsou 165,3 x 253,8 x 6,3 mm a váha 3 gramy přes půl kila. Takže na tablet ideální poměr velikosti k užitné hodnotě. Kdyby jen ta jeho cena byla o něco nižší, aby mohl lépe konkurovat iPadu Air. 19 490 Kč ve verzi Wi-Fi je přece jen hodně, a to i když už v balení najdete S Pen (adaptér však nikoli).

Nově představený iPad Air 5. generace totiž vyjde na 16 490 Kč, i když bez Apple Pencil 2. generace a s adaptérem v balení. Galaxy Tab S8 sice disponuje 128GB pamětí, i tak mu ale chybí nějaká zásadní výhoda, kterou by jablíčkáře přetáhl na svou stranu. Třeba to ale odhalí připravovaná recenze. Ukázkové fotografie jsou pro potřeby webu komprimovány. Plnou jejich velikost si můžete prohlédnout zde.

Galaxy Tab S8 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.