Zavřít reklamu

Uvedení řady Galaxy S22 provází jistá kontroverze ohledně zpomalování výkonu v náročných hrách a daných aplikacích. Může za to služba Game Optimization Service (GOS), která měří teplotu uvnitř zařízení a úroveň nabití jeho baterie, přičemž upravuje výkon ve snaze najít zde určitou rovnováhu. Po vlně nevole ze strany uživatelů Samsung slíbil, že vydá aktualizaci, která nad GOS poskytne větší kontrolu. Nyní je zde.

Nový firmware pro řadu Galaxy S22 je totiž už zaváděn na domácím trhu, tedy v Jižní Koreji, a brzy tak bude k dispozici i ve zbytku světa. Odstraňuje omezení výkonu CPU a GPU při hraní her tím, že nabízí nový režim správy herního výkonu v nástroji Game Booster. Kromě toho samozřejmě přichází obligátní opravy chyb a další vylepšení.

Samsung tedy reaguje poměrně rychle, je ale otázkou, zda to bude ku prospěchu věci. Pořád zde totiž hrozí, že pokud si uživatel „škrcení“ výkonu vypne, může se jeho zařízení nadměrně zahřívat. Nicméně jak tomu ve finále bude, ukážou až testy. Zajímavé bude také sledovat, jak zareaguje Geekbench, a jestli umožní „postiženým“ telefonům společnosti zejména řady Galaxy S vrátit se zpět do jeho žebříčku, ze kterého byly pro údajné podvádění vyřazeny. Když totiž zařízení škrtí hry, benchmarkové testy nechaly běžet naplno.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.