Zavřít reklamu

Žádný zázrak se sice nekoná, to zase ne, ale i tak se pozice Samsungu na trhu plně bezdrátových sluchátek (TWS – True Wireless Stereo) ve srovnání s rokem 2020 zlepšila. Apple jako lídr trhu pak sice ztratil 5 % na svém podílu, ale i tak neohrozitelně vede. 

Loni vzrostl celý TWS trh v porovnání s rokem 2020 o vysokých 24 % z hlediska prodeje a o 25 % z hlediska hodnoty. Společnost Samsung dosáhla v roce 2021 7,2 % podílu na trhu s jednotlivými prodeji svých plně bezdrátových sluchátek, zatímco o rok dříve to bylo 6,7 %. Zmiňuje to analytická společnost Counterpoint Research.

Galaxy Buds

AirPody Applu se staly extrémně populární hned po svém uvedení, a protože byly jedněmi z prvních TWS sluchátek, získala s nimi společnost také patřičný náskok v celém segmentu. Protože ale konkurence společnosti neustále sílí, a to i v ohledu na menší značky zahrnuté do „ostatních“, je pravděpodobné, že podíl Applu bude neustále klesat, i když se sluchátka společnosti budou prodávat pořád stejně dobře. Meziročně tak společnosti klesl podíl na trhu z 30,2 na 25,6 %.

Útok na druhé místo

Druhé místo obsadila společnost Xiaomi, které patří stejně jako v roce 2020 9 % trhu. Třetí je již zmíněný Samsung, za kterým je společnost JBL, která vzrostla o 0,2 % na 4,2 %. Protože ale prodeje sluchátek společnosti Xiaomi stagnují, dalo by se doufat, že ji Samsung brzy předežene a stane se tak dvojkou na poli TWS.

K aktuálnímu úspěchu Samsungu samozřejmě přispěly velice populární modely Galaxy Buds Pro a Galaxy Buds 2, které se po celý rok těšily velké poptávce. Společnost strategicky uvedla Galaxy Buds Pro na trh v první polovině roku 2021 a udržela si skutečně silnou dynamiku tím, že ve druhé polovině roku uvedla na naopak sluchátka Galaxy Buds 2. Uvidíme, co letos, protože s řadou Galaxy S22 jsme se žádné novinky nedočkali.

Sluchátka Galaxy Buds koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.