Zavřít reklamu

Jak jste si jistě všimli, v dnešní době jsou sloty na microSD karty u nových smartphonů spíše méně obvyklé. Týká se to především vlajkových lodí, a to i těch od Samsungu. Samozřejmě je možné koupit si variantu s vyšší kapacitou vnitřní paměti, to se ovšem prodraží. K ukládání fotografií nebo videí nás dnes výrobci smartphonů nutí používat cloudové služby, což se může zdát jako řešení, na druhou stranu v cloudu nelze instalovat aplikace.

Pokud tedy chcete nainstalovat novou aplikaci a nemáte pro ni místo, musíte na svém telefonu nějaké uvolnit. A pokud jste uživatelem, který často instaluje nové aplikace a neustále se potýká s nedostatkem místa, váš boj může být brzy u konce. Google totiž pracuje na funkci, která má potenciál problém nedostatku místa v úložišti vyřešit, alespoň tedy částečně.

Google na svém blogu uvedl, že pracuje na funkci s názvem App Archiving. Funguje tak, že nepoužívané či nechtěné aplikace, které má uživatel aktuálně na svém telefonu, archivuje. Tyto aplikace nástroj nemaže, pouze je „balí“ do androidového balíčku nazvaného Archived APK. Když se uživatel rozhodne, že tyto aplikace znovu potřebuje, jeho smartphone je jednoduše obnoví se všemi jeho daty v nich. Technologický gigant slibuje, že funkce bude schopná uvolnit až 60 % úložného prostoru pro aplikace.

Momentálně je funkce dostupná pouze pro vývojáře. Dobrou zprávou nicméně je, že běžný uživatel na ni nebude muset čekat dlouho, Google ji pro něj podle svých slov zpřístupní už později v tomto roce. Patříte mezi uživatele, kteří neustále bojují s nedostatkem místa v telefonu? Jaká je podle vás ideální velikost vnitřní paměti smartphonu a obejdete se bez slotu na microSD karty? Dejte nám vědět v komentářích.

Související články

Dnes nejčtenější

.