Zavřít reklamu

K aktuálnímu životu na Ukrajině patří časté zvuky sirén varující před dělostřeleckým odstřelováním ruskou armádou. Protože se situace neustále vyvíjí a do jisté míry vyhrocuje, chce Google nasadit další z řady reakcí na tuto krizi. Ta by měla včasným informováním zachránit i lidské životy. 

Web XDA-Developers totiž našel v Google Play nový kód, který se objevil v anglických, ruských a ukrajinských mutacích obchodu související s něčím, co se nazývá jako „Air Raid Warning Details Preference Key“, což by nemělo být nic jiného, než systém varování před nálety a odstřelováním.

Jednoduše to znamená, že jakmile ukrajinská vláda vydá varování před nebezpečím v určité oblasti, Google o tom do zařízení s Google Play odešle notifikaci. Na základně uživatelově přibližné polohy mu tak přijde patřičné upozornění, aniž by cokoli sám nastavoval. Díky tomu se to také zobrazí právě daným obyvatelům jen v dané oblasti, nikoli každému v zemi. Podle webu by měly upozornění vypadat takto: 

  • Vláda Ukrajiny vydala varování pro [MÍSTO] v [ČAS]. Okamžitě se ukryjte. Klepnutím změníte nastavení. 
  • Vláda Ukrajiny zrušila výstrahu pro [MÍSTO] v [ČAS]. Klepnutím změníte nastavení. 

Google nakonec tyto informace skutečně potvrdil, a to prostřednictvím aktualizované stránky Kenta Walkera, tedy prezidenta pro globální záležitosti: 

  • Je tragické, že miliony lidí na Ukrajině nyní spoléhají na varování před leteckými útoky, aby se dostali do bezpečí. Na žádost a s pomocí ukrajinské vlády jsme začali na Ukrajině zavádět rychlý systém upozornění na letecké nálety pro telefony se systémem Android. Tato práce doplňuje stávající systémy varování před leteckými útoky v zemi a vychází z varování, která již ukrajinská vláda poskytuje.

Související články

Dnes nejčtenější

.