Zavřít reklamu

Ruští uživatelé zařízení, která obsahují Google Play, přestanou mít přístup k placeným službám obchodu. Google totiž pozastavuje možnost podstoupit jakékoli nákupy nejen v případě nových aplikací a her, ale také přihlášení se k předplatnému nebo podstoupení jednorázových In-App nákupů. Důvodem jsou samozřejmě nedávné sankce po ruské invazi na Ukrajinu.

Rusko

Jak uvedl ve svém účtu v sociální síti Twitter Mishaal Rahman, společnost Google oznámila vývojářům, že tato omezení budou zavedena „v nejbližších dnech“. Společnost uvádí, že je to kvůli „narušení platebního systému“, což pravděpodobně odkazuje na sankce ve finančním sektoru ze strany americké vlády (mimo jiné), které byly na Rusko uvaleny v minulých dnech. Dalším faktorem, který ztěžuje zpracovávání plateb pro mezinárodní společnosti, je pravděpodobně pozastavení činnosti společností Visa a Mastercard v Rusku.

Bezplatné aplikace v Google Play budou pro ruské uživatele stále k dispozici ke stažení, stejně jako všechny tituly, které si již zakoupili, smazali a chtěli by si je opětovně nainstalovat. Neslavně je na tom pro Rusy i platforma YouTube, která v zemi pozastavila monetizační funkce, včetně YouTube Premium. Nicméně ruští uživatelé stále mohou vytvářet a publikovat obsah a vydělávat peníze od diváků mimo Rusko. Jak dlouho budou tato omezení platit, není samozřejmě známo. 

Dnes nejčtenější

.