Zavřít reklamu

Samsung v loňském roce dodal na trh více smartphonů s LCD displeji než dražších telefonů disponujících OLED panely. Konkrétně se korejskému obrovi v roce 2020 podařilo vyexpedovat 135,8 milionu LCD smartphonů a 135,1 milionu OLED smartphonů. Informovala o tom analytická společnost Omdia.

Pokud tato čísla srovnáme s rokem 2020, vychází nám, že dodávky OLED smartphonů se meziročně snížily o 15 %. Dodávky smartphonů s LCD displeji se naopak zvýšily o 41 %. Segment budgetových a středně výkonných smartphonů loni navíc zaznamenal růst dodávek o 68,7 %.

Důvodem zvýšené produkce LCD smartphonů korejského giganta by mohla být kompenzace globálního nárůstu cen komponent. Mimoto byla průměrná prodejní cena OLED smartphonů ve srovnání s minulým rokem vyšší. Omdia očekává, že Samsung ve své strategii snižování nákladů bude pokračovat i nadále, jelikož globální nedostatek komponent stále negativně dopadá na technologický průmysl po celém světě.

Pokles dodávek smartphonů s OLED displeji očekává i marketingově-výzkumná společnost Counterpoint Research. Podle jejích předchozích odhadů se měly letošní dodávky OLED smartphonů oproti loňsku zvýšit o 10 %, její čerstvá predikce však hovoří o tom, že nárůst bude jen dvouprocentní.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.