Zavřít reklamu

Některé z nejlepších smartphonů na světě, včetně Galaxy S22 Ultra a Galaxy S21 Ultra, iPhonu 13 Pro nebo Xiaomi 12 Pro, používají LTPO OLED panely vyrobené Samsungem. Jeho divize Samsung Display byla několik let jedinou společností, která tyto displeje vyráběla. Nyní však vyšlo najevo, že má konkurenci.

Podle známého insidera v oblasti mobilních displejů Rosse Younga je prvním smartphonem, který používá LTPO OLED displej vyrobený od někoho jiného než korejského technologického obra, je včera představený Honor Magic 4 Pro. Konkrétně prý jeho zobrazovač vyrábějí čínské firmy BOE a Visionox. Displej nové vlajkové lodi Honoru se chlubí velikostí 6,81 palců, rozlišením QHD+ (1312 x 2848 px), variabilní obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz, vrcholovým jasem 1000 nitů, podporou obsahu HDR10+ a dokáže zobrazit přes miliardu barev.

I když tento LTPO OLED displej nemá tak vysoký jas jako OLED panely Samsungu (ty nejlepší dosahují jasu až 1750 nitů), je dostatečně jasný, aby mohl být používán bez větších problémů. Jak obstojí v praxi, se teprve uvidí, každopádně je dobře, že Samsung Display má nyní konečně nějakou konkurenci, která zajistí, aby neusnul na vavřínech.

Související články

Dnes nejčtenější

.