Zavřít reklamu

Analytická společnost Counterpoint Research zveřejnila zprávu, která odhalila seznam deseti nejprodávanějších smartphonů v loňském roce. Žebříček sice ovládl Apple, zabodoval v něm ale i Samsung.

V žebříčku konkrétně zabodoval telefonem Galaxy A12, který se stal loni nejprodávanějším androidovým smartphonem. To je pro korejského obra skvělý úspěch vzhledem k tomu, že v segmentu střední třídy se pohybují takoví hráči jako Xiaomi, Oppo nebo Realme. Úspěch to však není překvapivý, Galaxy A12 totiž nabízí skvělý poměr cena/výkon, pěkný design i dlouhodobou softwarovou podporu. Podle Counterpoint Research se telefon nejlépe prodával v Severní a Jižní Americe a západní Evropě.

Nejprodávanějším smartphonem byl v roce 2021 základní iPhone 12 s podílem 2,9 %, druhým iPhone 12 Pro Max (2,2 %), třetím iPhone 13 (2,1 %), čtvrtým iPhone 12 Pro (2,1 %). První pětici uzavírá opět reprezentant Applu, standardní verze iPhonu 11 s podílem 2 %. Zmíněný Galaxy A12 skončil se stejným podílem jako iPhone 11 na 6. místě. Za ním se umístil první zástupce Xiaomi Redmi 9A (1,9 %), 8. a 9. místo obsadili opět zástupci cupertinského giganta, kompaktní iPhone SE 2020 (1,6 %) a nejvybavenější „třináctkový“ model Pro Max (1,3 %). První desítku loni nejprodávanějších smartphonů uzavírá druhý reprezentant Xiaomi Redmi 9 s podílem 1,1 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.